Opublikowano listę najlepszych polskich restauracji „Poland 100 Best Restaurants”. W pierwszej setce są także te najlepsze z naszego regionu, w tym z Andrychowa.

Nagrody były przyznawane w kilku kategoriach:

  • Najlepsza restauracja w Polsce;
  • Najlepsza karczma w Polsce;
  • Award of excellence – 3 widelce;
  • Best of award of excellence – 4 widelce;
  • Grand award– 5 widelców.

Restauracja Beskidzka z Andrychowa, jest częstym gościem w rankingu  i po raz kolejny udało się jej zdobyć „Award of excellence- 3 widelce” podobnie zresztą jak w poprzednich latach.

Szefowie kuchni to bracia i inwestorzy w jednym. Pomimo kłód jakie były im rzucane pod nogi, niemal od samego początku istnienia „Beskidzkiej” dali radę! I to jeszcze jak!

W opisie restauracji na stronie www.poland100bestrestaurants.pl czytamy:

Restauracja zlokalizowana u podnóży Beskidu Małego, w niewielkim turystycznym Andrychowie. Restauracja Beskidzka to dwupoziomowy lokal. Sala restauracyjna posiada 53 miejsca siedzące, a na piętrze zlokalizowana jest sala bankietowa mogąca zmieścić dodatkowo aż do 75 osób. Ponadto w okresie letnim przy restauracji funkcjonuje świetnie zaaranżowany ogórek, tam również znajduje się sporo miejsca. Miejsce przyjazne dla dzieci, dysponujące kącikiem zabaw w środku jak i na zewnątrz. Restauracja posiada toaletę przystosowaną dla niepełnosprawnych a komunikacja między wejściem, salą dolną i ogródkiem nie sprawia osobom niepełnosprawnym trudności. Dostępne WI – FI oraz parking sprzyjają spotkaniom biznesowym.