Przejdź do treści

Ostatni koncert „Przy Lampce” w tym sezonie. W WCK wystąpi Dawid Tyszkowski

Już 15 maja o godz. 19:00 w sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury odbędzie się ostatni w tym sezonie koncert z cyklu „Przy Lampce”. Przed publicznością wystąpi Dawid Tyszkowski, jeden z najciekawszych artystów młodego pokolenia na polskiej scenie alternatywnego popu. Po tym wydarzeniu cykl wróci dopiero po wakacyjnej przerwie.

Dawid Tyszkowski w krótkim czasie zdobył mocną pozycję na rynku muzycznym, przyciągając słuchaczy szczerością, emocjonalnym przekazem i nowoczesnym brzmieniem. Jak podkreślają pracownicy Wadowickiego Centrum Kultury, jego twórczość bardzo dobrze wpisuje się w kameralny charakter koncertów „Przy Lampce”.

– Dawid Tyszkowski to artysta, który w bardzo krótkim czasie zdobył ogromne uznanie publiczności i środowiska muzycznego. Jego twórczość wyróżnia się emocjonalnością, szczerością i nowoczesnym brzmieniem, dlatego doskonale wpisuje się w charakter koncertów „Przy Lampce”. Wierzymy, że majowy koncert w WCK będzie wyjątkowym spotkaniem z muzyką i artystą, który jest dziś jednym z najważniejszych głosów młodego pokolenia – przekazują pracownicy WCK.

Szerszej publiczności Dawid Tyszkowski dał się poznać po wydaniu w 2022 roku debiutanckiej EP-ki „Nadal nie śpię”. Promujący ją singiel przekroczył 10 milionów odtworzeń w serwisie Spotify i uzyskał status złotej płyty. Premierowa trasa koncertowa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a większość występów została wyprzedana.

Artysta ma na koncie również współprace z rozpoznawalnymi twórcami. Nagrał m.in. utwór „Co i tak nadejdzie” ze Skubasem oraz „Nie całuj” z Julią Wieniawą i Kubą Karasiem. W 2023 roku ukazał się jego debiutancki album „Mój kot zaginął i już raczej nie wróci”, promowany wyprzedaną trasą koncertową.

W kolejnych latach Dawid Tyszkowski występował u boku Organka i Artura Rojka, pojawił się na albumie Miuosha „Pieśni Współczesne: Tom II”, a także współpracował z Sarsą i Igorem Herbutem. Zagrał na najważniejszych festiwalach w kraju, w tym Open’er Festival, Orange Warsaw Festival oraz Męskim Graniu. Otrzymał także nominacje do Fryderyków w kategorii Album Roku Pop oraz do Odkryć Empiku.

Rok 2026 przyniósł premierę jego nowej EP-ki „Chciałbym umrzeć z miłości”, na której znalazły się single „Raj”, „Bari” i „Walczyk”.

Bilety na koncert kosztują 80 zł w przedsprzedaży oraz 100 zł w dniu wydarzenia. Są dostępne w kasach Wadowickiego Centrum Kultury oraz online:
https://iframe324.biletyna.pl/event/view/id/661694

Avatar autora: Dawid Kierczak

Dawid Kierczak

Rodowity andrychowianin, który od ponad dekady konsekwentnie zajmuje się dziennikarstwem lokalnym. W swojej pracy chętnie sięga po tematy niewygodne, zwracając uwagę na niespójności, nierówności i zaniedbania, które zbyt często umykają publicznej debacie. Jego publikacje cechuje krytyczne spojrzenie na funkcjonowanie systemu oraz wyczulenie na społeczne absurdy. Po godzinach oddaje się swojej pasji do historii, ze szczególnym uwzględnieniem lotnictwa okresu II wojny światowej. Równowagę między powagą tematów a codziennością odnajduje w świecie gier komputerowych.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów
[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu