Przejdź do treści

Oświęcim. Dwie kolizje i irracjonalne zachowanie kierującej

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zatrzymali 38-letnią mieszkankę miasta, która doprowadziła do dwóch kolizji drogowych, a następnie uciekła z miejsca zdarzenia. Kobieta jest podejrzewana o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Okazało się również, że wsiadła za kierownicę mimo cofniętych uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Do zdarzeń doszło w poniedziałek (1 czerwca) tuż po godzinie 12. Policjanci otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących dwóch kolizji na ulicach Śniadeckiego i Tysiąclecia w Oświęcimiu. Z relacji świadków wynikało, że sprawczynią była kobieta kierująca czerwonym samochodem, która zachowywała się irracjonalnie i oddaliła się z miejsca zdarzeń.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że kobieta kierująca volkswagenem na ulicy Śniadeckiego uderzyła w tył opla, którym podróżował 80-letni mieszkaniec Oświęcimia. Po kolizji wysiadła z samochodu, zaczęła krzyczeć, po czym odjechała.

Następnie skręciła w ulicę Tysiąclecia, gdzie straciła panowanie nad pojazdem i wjechała na pas zieleni, zatrzymując się tuż przed latarnią. Po tym zdarzeniu porzuciła samochód i uciekła pieszo.

Dzięki informacjom przekazywanym przez świadków policjanci szybko zlokalizowali i zatrzymali kobietę kilkaset metrów od miejsca zdarzenia. Jak ustalono, była to 38-letnia mieszkanka Oświęcimia. Kobieta znajdowała się pod silnym wpływem alkoholu. Ze względu na swój stan nie była w stanie poddać się badaniu alkomatem, dlatego pobrano jej krew do badań na obecność alkoholu oraz środków odurzających.

Funkcjonariusze ustalili również, że kobieta prowadziła pojazd pomimo cofniętych uprawnień. W drzwiach od strony kierowcy znaleziono niewielką, pustą butelkę po alkoholu. Zatrzymana została przewieziona do oświęcimskiej komendy policji.

Grożą jej poważne konsekwencje

Za kierowanie pojazdem mimo cofniętych uprawnień grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Natomiast za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu lub środków odurzających grozi do trzech lat więzienia, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a także konfiskata samochodu, jeśli badania wykażą co najmniej 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Policja dziękuje świadkom

Policjanci podkreślają, że na podziękowania zasługują świadkowie zdarzenia, którzy nie tylko powiadomili służby, ale również udzielili pomocy poszkodowanemu seniorowi.

Widzisz zagrożenie? Reaguj

Funkcjonariusze przypominają, że nieracjonalne zachowanie kierowcy na drodze lub parkingu powinno wzbudzić czujność innych uczestników ruchu. W takich sytuacjach należy zadzwonić pod numer alarmowy 112 i przekazać operatorowi jak najwięcej informacji, m.in. lokalizację, kierunek jazdy, markę, kolor oraz numer rejestracyjny pojazdu. Podejmując próbę ujęcia sprawcy, należy jednak zawsze pamiętać o własnym bezpieczeństwie.

Avatar autora: Dawid Kierczak

Dawid Kierczak

Rodowity andrychowianin, który od ponad dekady konsekwentnie zajmuje się dziennikarstwem lokalnym. W swojej pracy chętnie sięga po tematy niewygodne, zwracając uwagę na niespójności, nierówności i zaniedbania, które zbyt często umykają publicznej debacie. Jego publikacje cechuje krytyczne spojrzenie na funkcjonowanie systemu oraz wyczulenie na społeczne absurdy. Po godzinach oddaje się swojej pasji do historii, ze szczególnym uwzględnieniem lotnictwa okresu II wojny światowej. Równowagę między powagą tematów a codziennością odnajduje w świecie gier komputerowych.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów
[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu