Przejdź do treści

Oświęcim. Nietrzeźwi rodzice zatrzymani przez dzielnicowych. W samochodzie była ich 6-letnia córka

Dzielnicowi z oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali dwójkę nietrzeźwych rodziców, którzy mieli sprawować opiekę nad sześcioletnią córką. Interwencja rozpoczęła się w poniedziałek, 11 maja, tuż po godzinie 11, podczas obchodu rejonu służbowego.

Funkcjonariusze zauważyli kobietę, która sadzała dziecko na tylnej kanapie samochodu, a następnie otworzyła drzwi od strony kierowcy. Ich uwagę zwrócił jej chwiejny krok. Gdy podeszli bliżej, od razu wyczuli woń alkoholu. Jak się okazało, była to 35-letnia mieszkanka Oświęcimia. W pojeździe znajdowała się jej sześcioletnia córka.

Po chwili na miejscu pojawił się 41-letni mąż kobiety, a zarazem ojciec dziecka. On również był pod wpływem alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało u kobiety 2,3 promila alkoholu, natomiast u mężczyzny 0,9 promila. Oboje zostali zatrzymani, a dziewczynka trafiła pod opiekę rodziny.

Wobec rodziców wszczęto postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia małoletniego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. Za taki czyn grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

To jednak nie koniec sprawy. Materiały dotyczące zaniedbania w sprawowaniu opieki nad dzieckiem zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu, Wydziału Rodzinnego i Nieletnich. Policja zapowiada również skierowanie odrębnych wniosków do Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, ponieważ stan, w jakim rodzice opiekowali się dzieckiem, może wskazywać na problem alkoholowy.

Policjanci przypominają, że w przypadku podejrzenia przemocy, zaniedbania dziecka, osoby starszej lub osoby z niepełnosprawnością należy reagować. Można powiadomić pracownika socjalnego, nauczyciela, pedagoga, kuratora sądowego lub dzielnicowego. Gdy zagrożone jest życie lub zdrowie, należy dzwonić pod numer alarmowy 112.

Źródło: KPP Oświęcim

Avatar autora: Dawid Kierczak

Dawid Kierczak

Rodowity andrychowianin, który od ponad dekady konsekwentnie zajmuje się dziennikarstwem lokalnym. W swojej pracy chętnie sięga po tematy niewygodne, zwracając uwagę na niespójności, nierówności i zaniedbania, które zbyt często umykają publicznej debacie. Jego publikacje cechuje krytyczne spojrzenie na funkcjonowanie systemu oraz wyczulenie na społeczne absurdy. Po godzinach oddaje się swojej pasji do historii, ze szczególnym uwzględnieniem lotnictwa okresu II wojny światowej. Równowagę między powagą tematów a codziennością odnajduje w świecie gier komputerowych.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów
[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu