W sobotę (13.05) o godzinie 14:30 na ul. Pachla nastąpiła oficjalna prezentacja POLIGONU SZKOLENIOWEGO STRAŻY POŻARNEJ OSP ANDRYCHÓW. To pierwsze takie miejsce w regionie.

Naczelnik OSP Andrychów Jakub Targosz oprowadzał gości po strażackim poligonie, prezentując poszczególne elementy. Trzeba przyznać, że naczelnik OSP Andrychów jest bardzo dobrym mówcą. Wśród gości znaleźli się burmistrz Andrychowa Tomasz Żak, wiceburmistrz Wojciech Polak, dyrektor Zespołu Obsługi Mienia Komunalnego Grzegorz Góra a także radni rady miejskiej- Paweł Łysoń oraz Czesław Rajda.

Jakub Targosz opowiadał o początkach- jak z pomysłu zrodzonego w głowie, powstało miejsce mające służyć wszystkim strażakom. Ogromny wkład w przedsięwzięcie włożyli burmistrzowie, wyżej wymienieni radni oraz sponsorzy.

Naczelnik OSP Andrychów nadmienił w swoim przemówieniu o kosztach szkolenia strażaków. Często stawki wynoszą ponad 350 złotych za szkolenie jednego strażaka kilkaset kilometrów poza miejscem zameldowania. Co oznacza, że teraz strażacy niemal za darmo, będą mogli doskonalić swoje umiejętności.

Poligon będzie się sukcesywnie powiększał wraz z pozyskaniem kolejnych funduszy. Jeżeli macie ochotę wesprzeć działania strażaków, zapraszamy do kontaktu poprzez Facebooka OSP Andrychów.

A teraz zobaczcie nasz materiał: