W piątek, 22 maja, tuż przed obchodami Dnia Wymiaru Sprawiedliwości, mieszkańcy będą mogli bezpłatnie zwiedzić budynek Sądu Rejonowego w Brzesku. Inicjatorem wydarzenia jest Ministerstwo Sprawiedliwości.
To szansa, by zajrzeć za kulisy pracy sądu i przekonać się, jak instytucja działa na co dzień, chroniąc prawa i wolności obywateli.
Program dla dzieci – „Moja pierwsza wizyta w Sądzie”
- zwiedzanie siedziby sądu
- prezentacja zawodów prawniczych
- wyjaśnienie zasad funkcjonowania sądu
- etikieta obowiązująca na sali rozpraw
- spotkanie z sędzią (wydział rodzinny lub karny) i rozmowa o odpowiedzialności nieletnich
Program i informacje dodatkowe
Program dla dorosłych – „Otwieramy drzwi. Poznaj Sąd Rejonowy w Brzesku”
- zwiedzanie budynku i sal rozpraw
- rozmowy o zasadach działania sądu
- informacje o alternatywnych metodach rozwiązywania sporów (ADR)
Termin: 22 maja 2026, godz. 9:00–16:30. Miejsce: Sąd Rejonowy w Brzesku, ul. T. Kościuszki 20.
