W sobotę (17.06) na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Nidku, odbywają się Otwarte Mistrzostwa Małopolski w tenisie stołowym. Od godziny 9:30 trwały zapisy na to wydarzenie. Głównym organizatorem turnieju jest klub tenisa stołowego LKS Victoria Nidek.

Te zawody nie mogłyby się odbyć bez ogromnego wsparcia, jakie otrzymaliśmy od firm nas sponsorujących, a przede wszystkim od pani Wójt gminy Wieprz Małgorzaty Chrapek, która zawsze wspiera nasze działania.

– mówi prezes klubu Edward Hojny

Victoria Nidek to bardzo prężnie działający klub z wieloma sukcesami na koncie. Jak informowaliśmy w artykule TUTAJ

W sezonie 2022/2023 tenis stołowy z pewnością należy do Victorii Nidek.  Lokalny LKS błyszczy zarówno w rozgrywkach trzeciej jak i piątej ligi. Ostatnie występy klubowych drużyn tylko to potwierdzają. LKS Victoria Nidek III czyli jedna z dwóch drużyn 5-ligowych mimo uzyskania już pewnego awansu, nadal pokazuje kto tu rządzi wygrywając 12:2 mecz z drużyną z Nowego Targu. Warto nadmienić iż jest to siedemnasty zwycięski mecz ligowy z rzędu.

W trakcie turnieju, trwa również zbiórka dla małego Emila z Nidku, który urodził się z wrodzoną wadą prawej nóżki – fibular hemimelia. Informowaliśmy o tym TUTAJ