“Papieża będzie bronił, a zwykłych ludzi niszczy”

Tymi słowami nauczyciele i rodzice szkoły podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Wadowicach, skwitowali działania burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego, wobec odwołanej ze stanowiska wicedyrektor szkoły Anny Małeckiej.

We wtorek (9.05) w serwisie ONET.pl pojawił się artykuł Moniki Waluś, opisujący decyzję burmistrza Bartosza Kalińskiego o odwołaniu wicedyrektorki.

Niegodziwość, podłość, wstrętna intryga – tymi słowami nauczyciele i rodzice szkoły podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Wadowicach opisują decyzję burmistrza miasta o odwołaniu wicedyrektorki szkoły. — Nie znam merytorycznego uzasadnienia tej decyzji, ale powodu mogę się domyślać — mówi Onetowi Anna Małecka, odwołana wicedyrektorka.

  • czytamy w artykule

Jakie są przyczyny takie stanu rzeczy? 

W 2014 roku mąż Anny Małeckiej- Zbigniew Małecki, postawił się Kalińskiemu o fotel starosty i chciał głosowania, już wtedy Zbigniew MAłecki mocno zaszedł za skórę Kalińskiemu. Dodatkowo Kaliński i inni działacze ówczesnego PiS oskarżyli Małeckiego o to, że nagrywał  z ukrycia posiedzenia lokalnych struktur klubu PiS i przekazywał politykom z innych ugrupowań. Małecki zaś, uparcie twierdził, że to Kaliński upublicznia nagrania. W ten sposób Małecki został wyrzucony z klubu PiS, a Kaliński pozyskał kolejny powód aby po latach się zemścić.

— Można powiedzieć, że to mój mąż przegrał, usunął się w cień, pracuje dziś w innej gminie, a Kaliński robi karierę polityczną. Dlaczego po tylu latach postanowił w taki sposób zemścić się na moim mężu, trudno mi zrozumieć — podkreśla Małecka. — Nie pojmuję, jak można stać przy pomniku papieża i mówić o szacunku i godności, a drugą ręką mnie niszczyć.

– czytamy w artykule

Co dalej? Mija 9 lat i Kaliński już jako burmistrz, odwołuje żonę Zbigniewa Małeckiego z funkcji wicedyrektorki szkoły podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II (o ironio przyp.red.) w Wadowicach.

Powoduje to lawinę zdarzeń- dyrektor szkoły Bartłomiej Sołtysiewicz składa rezygnację. Nauczyciele i rodzice wpadają w furię- jakim prawem- pytają, odwołuje się świetną nauczycielkę i wicedyrektorkę ze stanowiska? Piszą petycję:

Cieszy się ona dużym zaufaniem i szacunkiem ze strony współpracowników, rodziców oraz uczniów. Jej wieloletnia praca nauczycielska oraz pełniona od września 2022 roku funkcja wicedyrektora potwierdza, że jest odpowiednią osobą na tym stanowisku. Pani Anna Małecka wzorowo wypełnia powierzone obowiązki. Potwierdziła swoje umiejętności kierownicze jako koordynator projektów unijnych: „Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów szkół podstawowych z gminy Wadowice” (2020-2022) oraz projektu „W Wadowicach uczymy się przez całe życie! Języki, kultura, integracja” w ramach programu Erasmus+ Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej (2020-2023). Wiązało się to ze ścisłą współpracą z przedstawicielami gminy oraz innymi instytucjami. Dała się poznać jako osoba odpowiedzialna, sumiennie wywiązująca się z powierzonych zadań, w pełni zaangażowana. Była wielokrotną organizatorką programu „EuroWeek – Szkoła Liderów”. Brak zgody Pana Burmistrza na kontynuację pracy Pani Anny Małeckiej na stanowisku wicedyrektora jest niezrozumiały oraz sprzeczny z ubiegłorocznym arkuszem organizacyjnym szkoły, który zakładał pełnienie przez nią tej funkcji. Wówczas nie spotkało się to ze sprzeciwem ze strony organu prowadzącego. Ponadto w październiku 2021 r. jej praca pedagogiczna została doceniona przez Pana Burmistrza Bartosza Kalińskiego, który przyznał jej Nagrodę Burmistrza Wadowic 

Tak tak, dobrze czytacie- burmistrz Kaliński daje Annie Małeckiej nagrodę jakiś czas przed zwolnieniem…

Zapytacie na koniec, a gdzie druga strona i wypowiedź burmistrza- tej od kilku tygodni nie możemy się doprosić.

 Źródło: Fragmenty artykułu https://wiadomosci.onet.pl/krakow/decyzja-wstrzasnela-cala-szkola-w-wadowicach-mowia-o-zemscie/g4zemwq