Przejdź do treści

Pierwsi w PSP: strażacy z Gorlic ze Złotą Wojskową Odznaką Górską

Zasłużone odznaczenia odebrane! Zrobili to jako pierwsi w Polsce. Strażacy z PSP w Gorlicach ze Złotą Wojskową Odznaką Górską.. Gorlice

W lutym br. Mateusz i Damian wyruszyli na pięciodniową wyprawę w Bieszczady — wieloetapowy sprawdzian umiejętności ratowniczych, wytrzymałości i odporności psychicznej, który obejmował także 90-kilometrowy marsz na nartach skiturowych.

Podczas tej próby przekroczyli swoje granice fizyczne i mentalne, dzięki czemu dołączyli do elitarnego grona posiadaczy Złotej Wojskowej Odznaki Górskiej. Co istotne, są pierwszymi w historii funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej w Polsce, którzy zdobyli to wyróżnienie.

Uroczyste wręczenie odznak

W trakcie oficjalnych obchodów w Przemyślu przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach odebrali zasłużone odznaki. Wśród uczestników uroczystości był bryg. Dariusz Surmacz, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach.

Gratulacje dla Mateusza i Damiana za determinację i profesjonalizm w trakcie wymagającej wyprawy.

Fot. 21 Brygada Strzelców Podhalańskich

Źródło: samorzad.gov.pl / Powiat gorlicki

[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu