W lutym br. Mateusz i Damian wyruszyli na pięciodniową wyprawę w Bieszczady — wieloetapowy sprawdzian umiejętności ratowniczych, wytrzymałości i odporności psychicznej, który obejmował także 90-kilometrowy marsz na nartach skiturowych.
Podczas tej próby przekroczyli swoje granice fizyczne i mentalne, dzięki czemu dołączyli do elitarnego grona posiadaczy Złotej Wojskowej Odznaki Górskiej. Co istotne, są pierwszymi w historii funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej w Polsce, którzy zdobyli to wyróżnienie.
Uroczyste wręczenie odznak
W trakcie oficjalnych obchodów w Przemyślu przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach odebrali zasłużone odznaki. Wśród uczestników uroczystości był bryg. Dariusz Surmacz, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach.
Gratulacje dla Mateusza i Damiana za determinację i profesjonalizm w trakcie wymagającej wyprawy.
Fot. 21 Brygada Strzelców Podhalańskich
Źródło: samorzad.gov.pl / Powiat gorlicki
