O poważnym wypadku samochodowym informowaliśmy we wtorek (20.06) 

Wieczorem w Osieku na ul. Zielonej, doszło do wypadku- prowadząca pojazd straciłą panowanie i wpadła do rowu, uderzając w przepust z szambem- stąd brązowa maź na karoserii oraz- jak relacjonowali świadkowie “smród nie do wytrzymania”. Na miejsce kraksy skierowano wszystkie służby i dodatkowo śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

U jednej z kobiet stwierdzono początkowo uraz kręgosłupa, jednak później okazało się, że ma złamany obojczyk.

Wczoraj (20.06.2023) o godzinie 20.15 służby ratunkowe interweniowały w Osieku na ulicy Zielonej gdzie samochód, którym podróżowały dwie nastolatki wypadł z jezdni. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że 18 – letnia mieszkanka gminy Oświęcim, kierując samochodem marki Audi na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, po czym wypadła z jedni i wjechała do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznała młoda kierująca. Została przetransportowana helikopterem do jednego z krakowskich szpitali pod opieką ratowników medycznych Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Z kolei jej 18 – letnia koleżanka karetką Pogotowia Ratunkowego pod opieką ratowników medycznych została przewieziona do szpitala. Stwierdzono u niej ogólne potłuczenia, ponadto w związku z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu pozostała na obserwacji w szpitalu. W trakcie dalszego postępowania policjanci ustalą dokładne okoliczności tego wypadku drogowego. 

  • przekazuje Oficer Prasowy KPP Oświęcim asp. szt. Małgorzata Jurecka

Nieoficjalnie dowiadujemy się, że pojazd został niedawno wyremontowany specjalnie na okoliczność pierwszej przejażdżki po zdaniu prawa jazdy