Przejdź do treści

Pierwsze posiedzenie Zespołu ds. Formacji Prowincji Polskiej w kadencji 2026–2030

Spotkanie Zespołu ds. Formacji i Zespołu ds. Promocji Powołań Prowincji Polskiej. Zakon Bonifratrzy Kraków

W dniach 28–29 maja 2026 r. w konwencie pw. św. Rafała Archanioła w Łodzi odbyło się inauguracyjne spotkanie Zespołu ds. Formacji Prowincji Polskiej na nową kadencję. W obradach uczestniczył br. prowincjał Paweł Kulka.

Br. Tymoteusz, jako radny odpowiedzialny za formację, przedstawił dokument „Proces formacji braci św. Jana Bożego” przygotowany w 2024 r. przez Kurię Generalną. Uczestnicy omówili także plan działania Zespołu ds. Promocji Powołań, w którym działają br. Seweryn i br. Jerzy (członkiem jest również br. Józef, który nie mógł być obecny).

Omówione obszary formacji i dalsze działania

Podczas spotkania poruszono aktualne wyzwania związane z formacją w postulacie (br. Seweryn), w scholastykacie (br. Sadok) oraz w zakresie formacji stałej (br. Tymoteusz). Dyskutowano również o kształceniu współpracowników poprzez Szkołę Szpitalnictwa, prowadzonej przez br. Łukasza, która stanowi podstawowy kurs wprowadzający w misję Zakonu Szpitalnego.

Wnioski ze spotkania, w tym propozycje tematów na zjazdy formacyjne i rekolekcje, zostaną przekazane Zarządowi Prowincji. Organizatorzy dziękują braciom z łódzkiego konwentu za gościnność i wspólną modlitwę.

[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu