W sobotę 12 sierpnia 2023 r. na rynku w Lanckoronie odbędzie się piknik rodzinny Rodzina 800+. W programie animacje, gry zespołowe dla dzieci, bańki mydlane, malowanie twarzy, brokatowe tatuaże dla dzieci, balonowe zwierzątka, grillowane kiełbaski, napoje i liczne niespodzianki. Zapewniamy, że moc bezpłatnych atrakcji czeka na wszystkie rodziny, które zechcą wziąć udział w wydarzeniu.

Minister Rodziny i Polityki Społecznej – Marlena Maląg, Wojewoda Małopolski – Łukasz Kmita oraz Wójt Gminy Lanckorona  – Tadeusz Łopata serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Gminy Lanckorona i okolic do udziału we wspólnej zabawie podczas Pikniku Rodzinnego 800+, który odbędzie się już w najbliższą sobotę 12 sierpnia na Rynku w Lanckoronie.

Piknik odbywa się w ramach akcji promocyjnej rządowego programu “Rodzina 800+”, w którym głównym założeniem jest podwyższenie od stycznia 2024 roku wysokości świadczenia 500+ do 800+ na każde dziecko.

Wspólna zabawa rozpocznie się o godzinie 12 i potrwa do godziny 18. W programie pikniku wiele atrakcji dla całych rodzin. Powstanie dmuchane miasteczko, będą gry, konkursy z upominkami i wiele animacji dla dzieci m. in. malowanie twarzy, zabawy z animatorami, warkoczyki i kolorowe tatuaże oraz wielkie bańki mydlane. Na scenie zaś zagra zespół COVER, którego koncert rozpocznie się o godz. 16.

Oprócz szeregu atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych, na uczestników czekają punkt informacyjny, w którym można dowiedzieć się więcej na temat zmian w programie „Rodzina 500+”, punkt partnerski Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz pojazdy służb mundurowych.

„Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi na Piknik rodzinny 800+ do Lanckorony. W Powiecie Wadowickim będą tylko dwa takie pikniki w Lanckoronie 12 sierpnia i 26 sierpnia w Stryszowie. Od samego południa będą czekać atrakcje na wszystkich odwiedzających rynek. W trakcie pikniku na scenie zaprezentują się lokalne stowarzyszenia, dzieci będą mogły skorzystać z całej masy darmowych atrakcji, a na wszystkich będzie czekał darmowy bufet i napoje. Zapraszam do wspólnej zabawy w Lanckoronie” – mówi Wójt Tadeusz Łopata.

Informacje organizacyjne:

Bezpłatne parkingi dostępne dla uczestników wydarzenia w Lanckoronie: przy ul Krakowskiej 8 (obok i za Urzędem Gminy), przy ul. Szkolnej (obok budynku szkoły, tam też znajdują się toalety), przy cmentarzu – przypominamy, że w centrum Lanckorony obowiązuje strefa zamieszkania, więc można parkować tylko na wyznaczonych i oznakowanych miejscach parkingowych.