Przejdź do treści

Podpisano list intencyjny ws. organizacji 70-lecia Aeroklubu Podhalańskiego

Uwaga! Zamknięta droga w Binczarowej. Powiat nowosądecki

Starosta powiatu nowosądeckiego Tadeusz Zaremba, przewodniczący Rady Powiatu Marek Pławiak, wójt gminy Łososina Dolna Adam Wolak oraz prezes Aeroklubu Podhalańskiego im. Leopolda Kwiatkowskiego w Łososinie Dolnej Bogdan Stachura podpisali list intencyjny dotyczący współpracy przy organizacji jubileuszu 70-lecia Aeroklubu. Uroczystości zaplanowano na 15–16 sierpnia br.

Podpisanie dokumentu stanowi istotny etap przygotowań do obchodów, które mają posłużyć podsumowaniu siedmiu dekad działalności organizacji oraz zaprezentowaniu jej osiągnięć na rzecz lotnictwa sportowego i kształtowania kolejnych pokoleń pasjonatów awiacji.

Cel i zakres współpracy

Aeroklub Podhalański od 70 lat wpisuje się w lokalną tożsamość, działając na rzecz promocji regionu i popularyzacji sportów lotniczych. Jego aktywność przyczyniła się do integracji środowiska lotniczego oraz wychowania wielu pilotów i miłośników lotnictwa.

Sygnatariusze listu zadeklarowali wspólne działania przy organizacji jubileuszu. Ponadto starosta Tadeusz Zaremba oraz wójt Adam Wolak objęli obchody honorowym patronatem.

Źródło: nowosadecki.pl

[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu