8 maja 2026 r. Gmina Dąbrowa Tarnowska zawarła umowę ze spółką STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. na realizację inwestycji dotyczącej ul. Wyszyńskiego. Dokument w imieniu gminy podpisał Zastępca Burmistrza, Stanisław Ryczek.
Planowane prace obejmują rozbudowę drogi gminnej nr 180520K na odcinku ul. Wyszyńskiego „do Prokuratury”, położonym w rejonie osiedla Westerplatte.
Zakres prac
Zakres robót przewiduje między innymi rozbiórkę istniejącej nawierzchni i położenie nowej warstwy asfaltu, regulację urządzeń podziemnych oraz prace wykończeniowe. W ramach inwestycji powstaną też dodatkowe miejsca postojowe, a ciągi pieszo-jezdne zostaną uporządkowane i dostosowane do potrzeb mieszkańców.
Realizacja zadania ma poprawić komfort jazdy, zwiększyć bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych oraz podnieść estetykę tej części miasta.
Rozpoczęcie robót planowane jest wstępnie na lipiec br. Władze proszą mieszkańców o wyrozumiałość i zachowanie ostrożności w czasie prowadzenia prac.
Źródło: dabrowatar.pl
