Policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pn. „Prędkość”, które miały na celu egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Mundurowi zatrzymali 72 kierowców, którzy nie stosowali się do tych ograniczeń, z których 1 zatrzymali prawo jazdy.

Wczoraj (5 października br.), na terenie powiatu wadowickiego, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili działania pod kryptonimem „Prędkość”. Akcja miała na celu nie tylko ujawnianie sprawców wykroczeń, ale również rozliczenie ich z negatywnych zachowań na drogach. Należy pamiętać, że nieodpowiednie przygotowanie do podróży, brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów kodeksu drogowego lub panujących na drodze warunków atmosferycznych, niejednokrotnie prowadzi do bardzo poważnych w skutkach zdarzeń.

W działania było zaangażowanych 12 policjantów, którzy skontrolowali łącznie 82 samochody. Mundurowi ujawnili 72 wykroczenia polegające na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości. Kierujący fiatem, który pędził przez Wieprz z prędkością 104 km/h przy dozwolonej „pięćdziesiątce” stracił swoje uprawnienia do kierowania pojazdami. Kierowca został także ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych i 13 punktami karnymi.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących wadowiccy policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną”, czyli taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem.