Przejdź do treści

Podsumowanie XIV Gminnego Konkursu o Janie Pawle II Szukałem Was – idziemy za Tobą

XIV Gminny Konkurs o Janie Pawle II „Szukałem Was – idziemy za Tobą”. Gmina Limanowa

22 maja odbyło się podsumowanie czternastej edycji gminnego konkursu poświęconego Janowi Pawłowi II. W wydarzeniu wzięło udział 18 uczniów z dziewięciu szkół, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach: plastycznej oraz wiedzy.

Uroczystość zaszczycili swoimi wystąpieniami wicewójt Gminy Limanowa Wojciech Pazdan oraz dyrektor GZOS Edyta Król. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem, jak w poprzednich latach, sprawował wójt gminy Jan Skrzekut.

Wyniki konkursu

Podsumowania dokonał dyrektor szkoły Grzegorz Krzak. Zaproszeni goście wręczyli laureatom nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

W konkursie plastycznym uczestnicy przygotowywali prace płaskie w formacie A4 na temat Totus Tuus – Maryja w życiu Świętego Jana Pawła II. W zmaganiach wiedzy oceniano znajomość książki O papieżu, który został świętym. Opowieść o Janie Pawle II.

Konkurs wiedzy (kl. 4–8)

  • I miejsce – Emilia Świerczek (SP w Kłodnem)
  • II miejsce – Karol Talar (SP w Mordarce)
  • III miejsce – Anna Koza (SP w Starej Wsi)

Konkurs plastyczny (kl. 4–6)

  • I miejsce – Milena Kucharczyk (SP w Rupniowie)
  • II miejsce – Eliza Kita (SP w Starej Wsi)
  • III miejsce – Natalia Lupa (SP w Kłodnem)
  • Wyróżnienie – Antonina Kaptur (SP nr 1 w Męcinie)

Gminny Konkurs o Janie Pawle II corocznie przyciąga zainteresowanie młodzieży, a pamięć o osobie i nauczaniu Papieża Polaka wciąż inspiruje kolejne pokolenia.

Źródło: gminalimanowa.pl

[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu