Przejdź do treści

Podsumowanie XXVIII Sesji Rady Powiatu Proszowickiego

Zarząd Powiatu Proszowickiego z udzielonym absolutorium. Proszowice

19 maja 2026 roku w sali obrad nr 8 budynku Starostwa Powiatowego w Proszowicach odbyła się XXVIII Sesja Rady Powiatu Proszowickiego kadencji 2024–2029.

Sesję otworzyła przewodnicząca rady, Anita Spurek. Po stwierdzeniu prawomocności obrad radni przystąpili do przyjęcia porządku obrad oraz protokołu z XXVII sesji.

Najważniejsze punkty obrad

Starosta powiatu, Wojciech Rzadkowski, poinformował o udostępnieniu w systemie e-sesja sprawozdania z wykonania uchwał Rady oraz o działaniach Zarządu między sesjami, prosząc jednocześnie o ewentualne pytania w tej sprawie.

Przedstawiono raport o stanie Powiatu Proszowickiego za 2025 rok, obejmujący działalność jednostek organizacyjnych, służb i inspekcji. Po debacie nad raportem radni podjęli uchwałę udzielającą Zarządowi Powiatu wotum zaufania.

Skarbnik powiatu, Izabella Moliszewska, zaprezentowała sprawozdanie z wykonania budżetu za 2025 rok, w tym sprawozdanie finansowe oraz informację o stanie mienia powiatu.

Wiceprzewodniczący rady, Karol Polak, przedstawił opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej dotyczącą sprawozdania z wykonania budżetu oraz informacji o stanie mienia.

Po zapoznaniu się z opinią RIO radni zatwierdzili sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie z wykonania budżetu Powiatu Proszowickiego za 2025 rok.

Komisja Rewizyjna przedstawiła swoje stanowisko, po czym rada podjęła uchwałę o udzieleniu absolutorium Zarządowi Powiatu z tytułu wykonania budżetu za 2025 rok.

Ostatnią uchwałą podjętą podczas sesji były zmiany w budżecie Powiatu na 2026 rok.

Sesję zakończyły interpelacje i zapytania radnych oraz wolne wnioski.

[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu