19 maja 2026 roku w sali obrad nr 8 budynku Starostwa Powiatowego w Proszowicach odbyła się XXVIII Sesja Rady Powiatu Proszowickiego kadencji 2024–2029.
Sesję otworzyła przewodnicząca rady, Anita Spurek. Po stwierdzeniu prawomocności obrad radni przystąpili do przyjęcia porządku obrad oraz protokołu z XXVII sesji.
Najważniejsze punkty obrad
Starosta powiatu, Wojciech Rzadkowski, poinformował o udostępnieniu w systemie e-sesja sprawozdania z wykonania uchwał Rady oraz o działaniach Zarządu między sesjami, prosząc jednocześnie o ewentualne pytania w tej sprawie.
Przedstawiono raport o stanie Powiatu Proszowickiego za 2025 rok, obejmujący działalność jednostek organizacyjnych, służb i inspekcji. Po debacie nad raportem radni podjęli uchwałę udzielającą Zarządowi Powiatu wotum zaufania.
Skarbnik powiatu, Izabella Moliszewska, zaprezentowała sprawozdanie z wykonania budżetu za 2025 rok, w tym sprawozdanie finansowe oraz informację o stanie mienia powiatu.
Wiceprzewodniczący rady, Karol Polak, przedstawił opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej dotyczącą sprawozdania z wykonania budżetu oraz informacji o stanie mienia.
Po zapoznaniu się z opinią RIO radni zatwierdzili sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie z wykonania budżetu Powiatu Proszowickiego za 2025 rok.
Komisja Rewizyjna przedstawiła swoje stanowisko, po czym rada podjęła uchwałę o udzieleniu absolutorium Zarządowi Powiatu z tytułu wykonania budżetu za 2025 rok.
Ostatnią uchwałą podjętą podczas sesji były zmiany w budżecie Powiatu na 2026 rok.
Sesję zakończyły interpelacje i zapytania radnych oraz wolne wnioski.
