W Żdżarach zorganizowano uroczyste obchody z okazji 50. rocznicy zawarcia związków małżeńskich. Spotkanie było pełne wzruszeń, wspomnień oraz serdecznych życzeń, a także podziękowań dla jubilatów za przykład trwałości i wzajemnego szacunku.
Złote Gody obchodzili:
- Marian i Mieczysława Burzec
- Józef i Zofia Czerwony
- Władysław i Wiktoria Chudy
- Kazimierz i Maria Irla
- Józef i Maria Kawa
- Franciszek i Władysława Rój
- Ignacy i Stanisława Szwajkosz
W uroczystości wzięli udział m.in. Wójt Gminy Radgoszcz Andrzej Fijał, Kierownik Tarnowskiej Delegatury Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Piotr Łosiński, Kierownik USC Bernadeta Dykas, Przewodniczący Rady Gminy Michał Wolak oraz Sekretarz Gminy Marek Kopia.
Uhonorowania i upominki
Najbardziej wzruszającym momentem było wręczenie przez wójta medali przyznanych przez Prezydenta RP za długotrwałe pożycie małżeńskie. Jubilaci otrzymali także kwiaty, upominki i życzenia dalszych lat w zdrowiu i spokoju.
W czasie spotkania wielokrotnie podkreślano, jak ważna jest dziś trwała rodzina. W obliczu współczesnych wyzwań półwiecze wspólnego życia stanowi wzór miłości, wytrwałości i wzajemnego wsparcia.
Wszystkim parom składamy serdeczne gratulacje i życzenia wielu kolejnych lat w zdrowiu i rodzinnej atmosferze.
Źródło: radgoszcz.pl
