Niebezpieczne zdarzenie drogowe w Zawadce. 23-letni motocyklista, będąc pod wpływem alkoholu, doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem osobowym. Mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu.
Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach otrzymali zgłoszenie o kolizji z udziałem motocykla i samochodu osobowego. Jak ustalili funkcjonariusze pracujący na miejscu, 23-letni mieszkaniec Wadowic kierujący motocyklem stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi. Jednoślad zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem marki Suzuki.
Podczas interwencji szybko wyszło na jaw, że motocyklista był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 1 promil alkoholu w jego organizmie. 23-latek został przewieziony do szpitala w Wadowicach.
Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Wkrótce odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej. Za jazdę po alkoholu grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
