Przejdź do treści

Powiatowy Dzień Bibliotekarza uczczony w Starym Sączu

Uwaga! Zamknięta droga w Binczarowej. Powiat nowosądecki

W Powiatowej i Miejsko‑Gminnej Bibliotece Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu odbyły się obchody Powiatowego Dnia Bibliotekarza, które były zarazem wstępem do obchodzonego 8 maja Dnia Bibliotekarza i Bibliotek oraz rozpoczęcia XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

W Konferencji Bibliotekarzy Powiatu Nowosądeckiego uczestniczyli m.in. Michał Nowak – członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego, Marek Pławiak – przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego, radni: Piotr Dyrek, Zdzisław Kożuch i Andrzej Lis, a także Jacek Lelek – burmistrz Starego Sącza oraz liczni bibliotekarze z powiatu.

Podziękowania i życzenia

Uroczystość uświetnił występ wokalny Lidii Lasyk, a prowadzeniem spotkania zajęła się dyrektor PMGBP w Starym Sączu, Monika Jackowicz‑Nowak. Goście składali podziękowania i życzenia, podkreślając rosnące wymagania i zaangażowanie pracy bibliotekarzy.

„Zawód bibliotekarza wymaga rzadkiego połączenia cech: precyzji archiwisty, pasji czytelnika i empatii psychologa. To zawód zaufania publicznego w najczystszej postaci” – mówiła dyrektor Jackowicz‑Nowak, dziękując za organizację wieczorów autorskich, warsztatów i codzienną życzliwość oraz życząc dumy z wykonywanej pracy.

Podczas spotkania wręczono także wyróżnienia: Złote i Srebrne Jabłka Sądeckie, które w imieniu Starosty Nowosądeckiego Tadeusza Zaremby przekazali Marek Pławiak, Michał Nowak oraz dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, Agnieszka Wyrazik‑Tyrpak. Złote Jabłko Sądeckie otrzymała Iwona Igielska (Miejskie Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji w Grybowie), natomiast Srebrne Jabłka Sądeckie wręczono Monice Jasiurkowskiej‑Zaryczny (Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piwniczna‑Zdrój) oraz Małgorzacie Oleś (Biblioteka Gminna w Podegrodziu). Przyznano również Nagrody Starosty Nowosądeckiego dla: Katarzyny Gromali, Renaty Kopacz, Marii Majcher i Bożeny Pasiut.

„Bardzo serdecznie, w imieniu Starosty i Zarządu Powiatu Nowosądeckiego, dziękuję wszystkim bibliotekarkom i bibliotekarzom za codzienny wysiłek i zaangażowanie. To budujące, że oferta bibliotek publicznych staje się coraz bardziej atrakcyjna i różnorodna” – podkreślił Michał Nowak.

Spotkanie było nie tylko sposobnością do uhonorowania zasług pracowników bibliotek, lecz także przypomnieniem o roli tych instytucji jako miejsc integracji, rozwijania pasji i wzmacniania lokalnej wspólnoty.

fot. Kamila Świerczek

Źródło: nowosadecki.pl

[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu