W sobotę, 9 maja, przed godziną 3:00 nad ranem doszło do pożaru lokalu gastronomicznego Arash Kebab przy ulicy Włókniarzy w Andrychowie. Ogień bardzo szybko objął cały budynek, który został doszczętnie zniszczony.
Na miejsce skierowano strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Andrychowie oraz druhów z OSP Andrychów, OSP Roczyny i OSP Inwałd. Służby przez długi czas prowadziły akcję gaśniczą oraz zabezpieczały teren.
To już drugi pożar tego lokalu w ostatnich tygodniach. Poprzednie zdarzenie miało miejsce pod koniec kwietnia. Po tamtym pożarze punkt został wyremontowany i zaledwie kilka dni temu wznowił działalność.
Na ten moment nie są jeszcze znane oficjalne przyczyny kolejnego pożaru, jednak wiele wskazuje na to, że – podobnie jak poprzednio – mogło dojść do podpalenia. Lokal prowadzony jest przez obcokrajowców.
Policja prowadzi obecnie postępowanie mające wyjaśnić okoliczności zdarzenia. Funkcjonariusze ustalają przyczynę pożaru oraz poszukują ewentualnego sprawcy. Na miejscu przez kilka godzin pracowały służby prowadzące oględziny i zabezpieczające ślady.
