We wtorek (25.04) około północy na ul. Kilińskiego w Andrychowie, kierujący pojazdem marki Ford, najechał na postawioną na jezdni hulajnogę. Kierujący był trzeźwy, czynności prowadzi komisariat w Andrychowie- przekazał Oficer Prasowy KPP Wadowice asp. szt. Dariusz Stelmaszuk. 13 marca bieżącego roku w Andrychowie, ruszyła wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych. Firma TIER wprowadziła na ulice miasta 150 sztuk. Po kilku tygodniach okazało się, że hulajnogi nie tyle powodują zagrożenie ruchu, kiedy poruszają się nimi użytkownicy, ale kiedy są zaparkowane…

Porozrzucane “byle jak” po mieście hulajnogi elektryczne, są zagrożeniem dla zmotoryzowanych oraz przechodniów. Często się zdarza, że urządzenia leżą na chodniku za rogiem budynku, a niczego nieświadomy przechodzień przepada przez nie i wywraca się na trotuar. Lub- jak w przypadku wtorkowej kraksy, kierujący pojazdem najeżdża na hulajnogę pozostawioną na drodze.

Pamiętajmy, że użytkownicy hulajnóg, mają obowiązek prawidłowo parkować te pojazdy. W przeciwnym razie, grozi to mandatem: 100 zł za pozostawienie na chodniku w sposób utrudniający przejście; 100 zł za pozostawienie na drodze lub pasie ruchu dla rowerów; 100 zł za pozostawienie w obszarze znaku „zakaz postoju” lub „zakaz zatrzymywania się”; 100 zł za pozostawienie przed przejściem dla pieszych; 300 zł za pozostawienie w narożniku skrzyżowania i obszarze do 10 m od tego miejsca; 500 zł za pozostawienie na niebieskiej kopercie.