Przejdź do treści

Przebudowa ul. Marii Konopnickiej w Kalwarii Zebrzydowskiej zakończona

Tak działa Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg w Kalwarii Zebrzydowskiej. Małopolska

Przebudowa ul. Marii Konopnickiej w Kalwarii Zebrzydowskiej zakończona

Zakończyły się prace przy modernizacji gminnej ulicy Marii Konopnickiej w Kalwarii Zebrzydowskiej — dzięki wsparciu rządowemu mieszkańcy mogą już korzystać z przebudowanego odcinka.

W uroczystym odbiorze inwestycji wziął udział wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar. Obecni byli także burmistrz Tadeusz Stela oraz Sławomir Dyl, dyrektor Wydziału Programów Infrastrukturalnych i Rolnictwa małopolskiego urzędu wojewódzkiego. Wojewoda przypomniał, że umowę na wykonanie prac podpisano z władzami miasta we wrześniu ubiegłego roku, a efekty są już widoczne. Podkreślił, że priorytetem jest bezpieczeństwo mieszkańców, a inwestycja poprawia komfort użytkowania drogi i komunikacyjną funkcjonalność miasta.

Zakres prac

  • przebudowa i remont jezdni,
  • przebudowa chodników,
  • budowa pasa postojowego,
  • modernizacja skrzyżowań,
  • naprawa zjazdów,
  • remont i montaż urządzeń odwadniających.

Przebudowany fragment ma ponad 300 metrów długości. Całkowity koszt inwestycji wyniósł blisko 690 tys. zł, z czego około 60% (ponad 412 tys. zł) zostało pokryte ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu