Zakończyły się prace przy modernizacji gminnej ulicy Marii Konopnickiej w Kalwarii Zebrzydowskiej — dzięki wsparciu rządowemu mieszkańcy mogą już korzystać z przebudowanego odcinka.
W uroczystym odbiorze inwestycji wziął udział wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar. Obecni byli także burmistrz Tadeusz Stela oraz Sławomir Dyl, dyrektor Wydziału Programów Infrastrukturalnych i Rolnictwa małopolskiego urzędu wojewódzkiego. Wojewoda przypomniał, że umowę na wykonanie prac podpisano z władzami miasta we wrześniu ubiegłego roku, a efekty są już widoczne. Podkreślił, że priorytetem jest bezpieczeństwo mieszkańców, a inwestycja poprawia komfort użytkowania drogi i komunikacyjną funkcjonalność miasta.
Zakres prac
- przebudowa i remont jezdni,
- przebudowa chodników,
- budowa pasa postojowego,
- modernizacja skrzyżowań,
- naprawa zjazdów,
- remont i montaż urządzeń odwadniających.
Przebudowany fragment ma ponad 300 metrów długości. Całkowity koszt inwestycji wyniósł blisko 690 tys. zł, z czego około 60% (ponad 412 tys. zł) zostało pokryte ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
