Przejdź do treści

Przedstawiciele szkół z Dobczyc na Gali Małopolskiego Programu Wspierania Uczniów

Na terenie gminy Dobczyce realziowane jest ogólnopolskie badanie epidemiologiczne WOBASZ. Gmina Dobczyce

Przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Dobczycach wraz z zastępcą burmistrza Edytą Podmokły wzięli udział w Forum Wymiany Doświadczeń i Gali Wręczenia Nagród w ramach projektu „Małopolski Program Wspierania Uczniów”. Uroczystość odbyła się 21 maja 2026 roku w Auli Głównej Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie i została zorganizowana przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Spotkanie służyło podsumowaniu wielomiesięcznej pracy uczniów, nauczycieli oraz ekspertów zaangażowanych w program, którego celem jest wspieranie młodych ludzi w rozwijaniu talentów, pasji oraz wzmacnianiu ich wiary we własne możliwości. Projekt jest realizowany przez Województwo Małopolskie przy wsparciu środków europejskich w ramach Funduszy Europejskich dla Małopolski 2021–2027.

Wystąpienia i konkursy

W trakcie gali uczestnicy wysłuchali inspirujących prelekcji dotyczących wsparcia rozwoju edukacyjnego i osobistego uczniów. Duże zainteresowanie wzbudził wykład dr. Marcina Kędzierskiego zatytułowany „Nigdy nie jest za późno, aby być tym, kim chcesz”, poświęcony odwadze w dążeniu do marzeń oraz roli sensownego wsparcia dla młodych ludzi.

Istotnym elementem wydarzenia było również ogłoszenie wyników konkursu „Co dał mi ten program?”, w którym uczniowie opisywali swoje doświadczenia związane z uczestnictwem w projekcie. Wśród nagrodzonych znalazły się uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Dobczycach: III miejsce zajęła Izabela Garczyńska z klasy 2b, a wyróżnienia otrzymały Milena Janik i Blanka Nowak z klasy 7c. Jury doceniło ich wrażliwość, dojrzałość oraz umiejętność opowiadania o własnych doświadczeniach i marzeniach.

Wiceburmistrz Edyta Podmokły odebrała podziękowania dla Gminy Dobczyce za aktywny udział w projekcie, zaangażowanie we wspieranie rozwoju edukacyjnego dzieci i młodzieży oraz za dobrą współpracę, która przyczyniła się do wyrównywania szans edukacyjnych i podnoszenia kompetencji uczniów.

Program „Małopolski Program Wspierania Uczniów” był realizowany w dobczyckich szkołach podstawowych. Jego zadaniem było pomagać uczniom w odkrywaniu i rozwijaniu potencjału, budowaniu motywacji oraz wzmacnianiu kompetencji edukacyjnych i społecznych.

Źródło: dobczyce.pl

[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu