Przejdź do treści

Raba Wyżna z dofinansowaniem na pierwszy Klub Seniora

Gmina Raba Wyżna pozyskała dofinansowanie na utworzenie pierwszego Klubu Seniora. Raba Wyżna

Gmina Raba Wyżna otrzymała wsparcie finansowe na utworzenie pierwszego na swoim terenie Klubu Seniora. Projekt został zakwalifikowany do dofinansowania w ramach Priorytetu V – Kluby „Aktywny Senior” programu wieloletniego „Aktywni Seniorzy – ASY” na lata 2026–2030, edycja 2026.

W ocenie konkursowej inicjatywa uzyskała 13 punktów i została przyznana dotacja w wysokości 96 520,00 zł. Środki pozwolą na realizację zaplanowanych działań oraz wyposażenie miejsca przeznaczonego dla osób starszych.

Cel i oferta Klubu

Nowo powstały Klub Seniora, planowany na 2026 rok, będzie przestrzenią sprzyjającą integracji lokalnej społeczności seniorów. W klubie seniorzy będą mogli rozwijać zainteresowania, uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych, kulturalnych i rekreacyjnych oraz wymieniać się doświadczeniami.

Inicjatywa ma na celu nie tylko aktywizację osób starszych, lecz także stworzenie warunków do wzajemnego wsparcia i aktywnego udziału seniorów w życiu gminy. Realizacja projektu przyczyni się do polepszenia jakości życia mieszkańców w wieku senioralnym oraz zaoferuje nowe możliwości wartościowego spędzania czasu.

[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu