Radny Mateusz Klinowski wspólnie z Pawłem Ślizem- adwokatem oraz kandydatem na posła RP z ramienia koalicji PSL i Polski2050 czyli Trzeciej Drogi otworzyli drogę, która w przyszłości ma stanowić północną obwodnicę miasta a na razie prowadzi donikąd.

Mateusz Klinowski wspomniał o tym, że ta droga miałą prowadzić do parku, który jednak nie powstał na zrekultywowanym wysypisku. Mieszkańcy mieli też dojeżdżać tą drogą do mostu na Skawie, którego zadaniem miało być zmniejszenie korków w mieście.

Paweł Śliz jest jedynką na liście Trzeciej Drogi okręgu nr 12. Mateusz Klinowski zaznaczył, że wspiera “jedynkę” i zachęcił do głosowania na Pawła Śliza w wyborach parlamentarnych 15 października.

A wracając do drogi…

Oficjalnie zostanie ona otwarta już jutro (11.10). W sumie jest to 1,2 kilometra drogi wraz ze ścieżką rowerową. Całość kosztowała 14 milionów złotych.
W przyszłości ma to być część północnej obwodnicy Wadowic, która połączy się z ulicą Krakowską w Tomicach- burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński porozumiał się w tej sprawie z wójtem gminy Tomice Witoldem Grabowskim. Zanim jednak dojdzie do wbicia pierwszej łopaty i rozpoczęcia prac minie co najmniej kilka lat.