Zgodnie z przepisami ustawy o samorządzie gminnym przygotowano i przekazano Radzie Gminy Gnojnik Raport o stanie gminy za 2025 rok. Dokument zawiera ocenę działań Wójta, w tym realizację przyjętych polityk, programów, strategii oraz uchwał Rady Gminy.
Debata nad raportem zostanie przeprowadzona podczas sesji Rady Gminy Gnojnik zaplanowanej na 10 czerwca 2026 r. W trakcie debaty prawo głosu przysługuje mieszkańcom Gminy.
Osoby zainteresowane udziałem w dyskusji powinny złożyć do Przewodniczącego Rady Gminy pisemne zgłoszenie najpóźniej w dniu poprzedzającym sesję. Zgłoszenie musi być poparte podpisami co najmniej 20 mieszkańców gminy Gnojnik.
Zasady udziału w debacie
Mieszkańcy będą dopuszczani do wypowiedzi w kolejności wpływu zgłoszeń do Przewodniczącego. Standardowo liczba osób, które mogą zabrać głos, wynosi 15, chyba że Rada postanowi zwiększyć tę liczbę.
Przewodniczący Rady Gminy Gnojnik zachęca wszystkich zainteresowanych do udziału w debacie.
Przewodniczący Rady Gminy Gnojnik
mgr inż. Paweł Prus
Grafika tytułowa pochodzi z zasobów serwisu Pixabay.
Źródło: gnojnik.pl
