Już jutro, w środę o godzinie 17:30, w sali widowiskowej w Raciechowicach odbędzie się recital gitarowy przygotowany przez Natalię Owsiankę – absolwentkę Szkoły Muzycznej I stopnia im. Oskara Kolberga w Raciechowicach.
Natalia rozwijała swoje umiejętności w klasie gitary prowadzonej przez Agnieszkę Cyrek. Obecnie kontynuuje naukę w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie, gdzie pracuje pod kierunkiem Adama Zalasa. W najbliższym czasie zamierza przystąpić do egzaminów wstępnych na studia muzyczne, by dalej rozwijać swoją ścieżkę artystyczną.
Program koncertu
W trakcie recitalu zaprezentowany zostanie repertuar ukazujący różnorodność brzmień gitary. W programie znajdują się utwory takich autorów jak:
- Gaspar Sanz – Espanoleta i Canarios
- Francisco Tárrega – Capricho Árabe
- Máximo Diego Pujol – Etiuda nr 1
- Heitor Villa-Lobos – Preludium nr 1
- Roland Dyens – Songe Capricorne
Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki gitarowej na wieczór z młodą wykonawczynią, która przygotowuje się do kolejnego etapu edukacji muzycznej.