Grupa Operacyjna im. 3 Kompanii Obrony Narodowej „Kęty” zaprasza mieszkańców na IV Memoriał ppor. Zygmunta Reimschüssla. Wydarzenie odbędzie się 30 maja 2026 roku i połączy sportową rywalizację z historycznym piknikiem oraz pokazami rekonstrukcyjnymi.
Rodzinne zawody strzeleckie „Złoty Pocisk”, organizowane o Puchar Prezesa Grupy Operacyjnej „Kęty”, rozpoczną się o godzinie 10:00. Uczestnicy zmierzą się w kilku konkurencjach, wśród których znajdą się m.in. rzut granatem, strzelanie z łuku, strzelanie z karabinu pneumatycznego oraz składanie AK-47.
Organizatorzy przygotowali również wyjątkową nagrodę główną. Zwycięzcy będą mogli przeżyć przelot samolotem wraz ze spadochroniarzami nad strefę zrzutu na Pustynię Błędowską. Wpisowe wynosi 60 zł za całą drużynę.
Druga część wydarzenia rozpocznie się o godzinie 16:00. W programie przewidziano piknik historyczny, pokazy grup rekonstrukcyjnych oraz inscenizację walk Wojska Polskiego z 1939 roku. Całość odbędzie się w klimacie militarnym i historycznym, z udziałem pasjonatów historii oraz rekonstruktorów.
Wydarzenie organizowane jest przez Grupę Operacyjną „Kęty” przy wsparciu partnerów i lokalnych środowisk historycznych. Patronat honorowy nad memoriałem objął burmistrz gminy Kęty Marcin Śliwa.

