Wiosna zagościła w Myślenicach na dobre — widać ją w kwitnących sadach, na rozkwitających łąkach, a także na zdjęciach nadesłanych do rodzinnego konkursu fotograficznego „W Myślenicach wiosna budzi się do życia”.
Do udziału zaproszono rodziny dzieci pięcio- i sześcioletnich uczęszczających do przedszkoli oraz oddziałów przyszkolnych w całej gminie. Organizatorem przedsięwzięcia było Przedszkole Samorządowe nr 1 w Myślenicach, a patronat objął burmistrz Jarosław Szlachetka.
Barwy i motywy wiosny na zdjęciach
Na nadesłanych fotografiach dominowały kolorowe ogrody, kwitnące drzewa owocowe oraz aromatyczny bez. W rodzinnych kadrach pojawiły się także bratki z myślenickiego rynku — przeważały zielenie, błękit nieba i promienie słońca, które w tym sezonie znakomicie wpisały się w kompozycje.
Wszystkie prace można obejrzeć na wystawie w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Wernisaż połączony z wręczeniem nagród odbył się 13 maja. Laureatom gratulowali m.in. naczelnik Wydziału Edukacji UMiG Małgorzata Ciemińska, dyrektor MOKiS Łukasz Antkiewicz oraz dyrektorka przedszkola Elżbieta Cygal.
Laureaci konkursu
Kategoria 5-latki
- I miejsce – Róża Bielawka (Przedszkole Samorządowe w Jaworniku)
- II miejsce – Maria Kaperek (Przedszkole Samorządowe nr 2 w Myślenicach)
- III miejsce – Iga Kasperek (Zespół Placówek Oświatowych w Bysinie)
- Wyróżnienie – Magdalena Lenartek (Przedszkole Samorządowe nr 1 w Myślenicach)
Kategoria 6-latki
- I miejsce – Aleksander Śmigla (Przedszkole Samorządowe nr 4 w Myślenicach)
- II miejsce – Emilia Pietrzak (Przedszkole Samorządowe nr 1 w Myślenicach)
- III miejsce – Marta Sumera (Przedszkole Samorządowe w Jaworniku)
- Wyróżnienia – Dorota Wierciak (Przedszkole Samorządowe nr 7 w Myślenicach) oraz Olga Dragosz (Przedszkole Samorządowe nr 4 w Myślenicach)
Źródło: myslenice.pl