Wójt Gminy Żegocina informuje, że w dniach 20.04–03.05.2026 r. na terenie gminy wystąpiły wiosenne przymrozki. Rolnicy, którzy ponieśli w związku z tym straty, mogą zgłaszać ich skutki w tutejszym urzędzie gminy – ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń upływa 12.05.2026 r.
Zgłoszenie o wystąpieniu szkód należy złożyć na obowiązującym formularzu do szacowania strat (Załącznik nr I), który jest dostępny w urzędzie gminy. W zależności od rodzaju szkód konieczne jest wypełnienie odpowiednich załączników (I.2–I.9). Zgodnie z zasadami, wniosek wraz z załącznikami powinien zostać złożony w terminie do 10 dni od dnia wystąpienia niekorzystnego zjawiska atmosferycznego.
Wymogi formalne i załączniki
Wniosek należy wypełnić czytelnie, najlepiej drukowanymi literami, podając wszystkie wymagane dane — brak kompletnych informacji może skutkować odrzuceniem wniosku z przyczyn formalnych. Do dokumentacji trzeba dołączyć również inne wymagane załączniki, np. kopię wniosku złożonego do ARiMR w ramach płatności bezpośrednich czy wydruk z Systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt (IRZ).
Składając wniosek i podpisując go, rolnik wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych oraz oświadcza, że jest świadomy konsekwencji składania fałszywych oświadczeń. Formularze i szczegółowe informacje są dostępne w Urzędzie Gminy Żegocina.
Źródło: zegocina.pl
