Gmina Rzezawa przystępuje do kolejnego etapu prac przy modernizacji drogi gminnej w Bratucicach prowadzącej w stronę Rudy Rysie.
Na mocy niedawno podpisanej umowy zmodernizowanych zostanie niemal 700 metrów odcinka drogi nr K580301 łączącej Bratucice z Rydami Rysiami. Inwestycja ma na celu podniesienie komfortu jazdy oraz zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców i użytkowników tej trasy.
Szczegóły finansowania i wykonawstwo
Koszt przedsięwzięcia to blisko 280 tys. zł, z czego niemal połowa (około 140 tys. zł) została pozyskana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Prace wykona firma BUD-DRÓG z Przyborowa, a ich zakończenie przewidziano do 30 czerwca br.
Warto przypomnieć, że to nie pierwsze prace prowadzone na tym odcinku. W poprzednich miesiącach wyremontowano już trzy fragmenty trasy; na te działania wydano łącznie 360 tys. zł, z czego połowę także stanowiło dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Źródło: rzezawa.pl
