Sobota (4.11) była niezwykła dla miłośników siatkówki w regionie. Rozegrano aż 5 spotkań na halach w Andrychowie i Kętach.

Dwa mecze siatkówki rozegrano na hali OSiR w Kętach. Zespół UMKS Kęczanina Kęty w II lidze kobiet pewnie pokonał drużynę AZS AWF Katowice 3:1. MVP spotkania została Wiktoria Łozińska.

Niestety, gorzej poszło męskiej drużynie UMKS Kęczanin Kęty, która przegrała z liderem tabeli z Sędziszowa Małopolskiego. AVIA Solar Sędziszów Małopolski pokonała Kęczanina 0:3.

W Andrychowie rozegrano 3 spotkania. Pierwsze spotkanie to lokalne derby w II lidze małopolskiej mężczyzn dla młodzieży- młodzieżówka MKS Andrychów pokonała UMKS Kęczanina Kety 3:0. Następnie drużyna seniorek MKS-u pokonała drużynę Victorii Witkowice 3:1. Panie z kompletem zwycięstw prowadzą w tabeli na półmetku II Ligi Małopolskiej Kobiet.

Ostatnie spotkanie o 17:00 na hali im. Tadeusza Szlagora zakończyło się zaskakującą przegraną z zespołem Hutnika Kraków- po pierwszych dwóch setach widać było, że andrychowska drużyna ma kontrolę nad spotkaniem wygrywając 25:20 oraz 25:22. Przełamanie nastąpiło w 3 secie, który wygrał Hutnik 22:25. I tutaj sprawdziło się stare porzekadło- kto nie wygrywa 3:0 przegrywa 2:3- tak też się stało…

To spotkanie mogliście zobaczyć na żywo za pośrednictwem naszego youtube’owego kanału: