W niedzielę (2.04) odwiedziliśmy Wadowice i przeprowadziliśmy sondę wśród publiczności koncertu pt. „Nie zastąpi Ciebie nikt” czyli peanu na cześć Papieża Polaka. Zobaczcie nasz materiał i posłuchajcie co myślą zwykli ludzie. Transmisję koncertu możecie zobaczyć na kanale pierwszym Telewizji Polskiej. Usłyszycie m.in.: „Matko, która nas znasz”, „Czarna Madonna”, „Siła jest w jedności” czy „Abba, Ojcze”. Artystami, którzy zaśpiewają będą: Hanna Rybka, Janusz Radek, Edyta Górniak, Mateusz Ziółko, Alicja Węgorzewska, Olga Szomańska, Halina Mlynkova, Magda Anioł, ks. Maciej Czaczyk, zespół Siewcy Lednicy, zespół Promyczki Dobra, chór Sound’N’Grace, jak również zespół Mała Armia Janosika.

Papieża wspominają również młodzi politycy, jak prężnie działający Miłosz Szatan z PSL „„Gdy dotarła smutna informacja o ostatnich chwilach papieża Polaka Jana Pawła II byłem wówczas na zajęciach w notabene wadowickim I LO do którego uczęszczał wiele lat temu sam Karol Wojtyła. Pamietam słowa księdza który uczył w tamtejszej szkole religii, że Papież umiera i późniejsze udanie się na modlitwę do wadowickiej bazyliki. Papież odszedł, ale jego dorobek pozostał i wpływ jaki miał on na nasze dążenie do wolności, na to że dziś jesteśmy także członkami europejskiej wspólnoty. Jest także jednym z najbardziej rozpoznawalnych Polaków na świecie. Dlatego należy mu się pamięć i szacunek, a dokumenty rodem z SB nie są dla mnie żadnym wiarygodnym źródłem informacji.”

Dzisiaj, w rocznicę śmierci Papieża Polaka, złożyliśmy kwiaty pod tablicą upamiętniającą Jego pobyt w Warszawie. To z tego miejsca, z Domu Sióstr Urszulanek z ulicy Wiślanej wyruszył na konklawe, w trakcie którego został wybrany. Cześć jego pamięci.

Fotorelacja: https://www.facebook.com/SzatanMilosz