Wójt Lanckorony Tadeusz Łopata w marcu tego roku opłacił ogromny baner w Izdebniku z prywatnych pieniędzy, przy drodze krajowej nr 52 Wadowice – Kraków. Umieścił na nim wizerunek papieża Jana Pawła II i tłumaczył, że to protest przeciwko zarzutom o tuszowanie afer pedofilskich w Kościele Katolickim przez Karola Wojtyłę. Okazuje się, że są jednak ważniejsze rzeczy aniżeli pamięć o wielkim- według wielu- Polaku.

Albowiem wójt Tadeusz Łopata stwierdził, że okres kampanii wyborczej jest niejako dyspensą i umieścił na banerze plakat wyborczy wojewody małopolskiego Łukasza Kmity.

Do sprawy odniósł się Poseł RP Marek Sowa:

“Sowa niech sie odpieprzy od mojego baneru i mojej posiadłości. Przeszedł okres ataków na Papieża? Przeszedł  już! Broniłem? Broniłem! Tam jest Kmita, za chwile może ktoś inny, nawet pan, o ile pan zapłaci. Niech się pan Sowa odpierdzieli od tego, może pan mnie dokładnie zacytować. Broniłem i bronię Jana Pawła II. Pan Sowa nigdy tam nie będzie wisiał. To ja decyduje co tam będzie wisiało. A Sowa to intrygant i szczuje ludzi na mnie” – mówi wójt Tadeusz Łopata w rozmowie telefonicznej