29 maja Publiczne Przedszkole w Rzezawie zorganizowało wyjątkowy Dzień Rodziny na orliku lekkoatletycznym — w imprezie wzięło udział ponad 350 osób: dzieci z najbliższymi, w tym rodzicami, rodzeństwem, dziadkami, ciociami i wujkami. Pogoda i świetna atmosfera sprzyjały rodzinnemu, aktywnemu świętowaniu.
Autorką pomysłu na sportową formułę wydarzenia była dyrektor przedszkola, Kinga Pilch-Rudnik.
Uroczystość otworzył efektowny występ ponad stu przedszkolaków wraz z nauczycielami i dyrekcją — wszyscy zaprezentowali układ taneczny do piosenki „Supermoce”, przygotowany i prowadzony przez Monikę Grodny. Kolejne grupy zaprezentowały piosenki i życzenia dedykowane rodzinom.
Życzenia uczestnikom złożyli m.in. dyrektor Kinga Pilch-Rudnik, Wójt Gminy Rzezawa Zbigniew Biernat, radna powiatowa Elżbieta Adamska, dyrektor Gminnego Centrum Kultury Kamila Mirowska oraz kierownik Gminnej Biblioteki Marta Wiater — goście przekazali także słodkie upominki i podkreślali, że rodzina to najcenniejszy skarb.
Sportowe emocje i mecze pokazowe
Uroczystość rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu państwowego, a potem przeszło do sportowych zmagań. Najpierw odbyły się mecze piłkarskie w wykonaniu dzieci z Akademii GOSiR Novi Rzezawianka, prowadzonych przez trenerów Pawła Baję i Jakuba Longę. Potem na boisku zmierzyły się drużyny: Przyjaciół i Sympatyków Przedszkola pod wodzą kapitana Marcina Puchały (Rada Rodziców) oraz drużyna Rodziców kierowana przez kapitana Macieja Woźniaka.
Najmłodsi angażowali się z wielkim zapałem i zdobyli zwycięstwo. W meczu dorosłych w bramce drużyny przedszkola stanął ks. Bartłomiej Bieszczad, natomiast po stronie rodziców bronił Maciej Woźniak. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla Przedszkola, choć tego dnia najważniejsza była wspólna zabawa.
Nad przebiegiem meczu czuwał sołtys i radny Jerzy Tytro, sprawując funkcję sędziego.
Sportowe występy poprzedził pokaz cheerleaderek, w którym brały udział dziewczynki z przedszkola, nauczycielki oraz przedstawicielki Rady Rodziców; układ przygotowała i prowadziła Sylwia Zięba-Baję. Pokaz zakończył efektowny popis żonglerki piłką wykonany przez księdza, przedstawiciela Rady Rodziców i konserwatora, którzy na koniec skierowali piłkę w stronę publiczności.
Mecz z humorem i profesjonalnym komentarzem relacjonował Łukasz Kadłuczka, a o nagłośnienie zadbał przyjaciel przedszkola Paweł Lekki, zapewniając doskonałą jakość dźwięku.
Po sportowych występach odbyła się uroczysta dekoracja — dyrektor wręczyła uczestnikom medale oraz podziękowania za udział i zaangażowanie.
Otwarto też strefę gastronomiczną, gdzie panie z przedszkolnej kuchni i personel serwowali gorący gulasz, pizzerinki przygotowane w szkolnej kuchni oraz domowe ciasta upieczone przez rodziców.
Po posiłku dzieci korzystały z trzech dmuchańców, a wspólna zabawa trwała do godz. 14:00.
O dekoracje zadbały Patrycja Mularz, Karolina Nagrodzka i Alicja Góra. Nauczyciele przygotowali występy artystyczne, pracownicy obsługiwali strefę gastronomiczną, a rodzice aktywnie pomagali podczas przygotowań i porządków po imprezie.
Całość została udokumentowana przez Wojciecha Barana, który wykonał zdjęcia i nagranie filmowe — film ma zostać wkrótce opublikowany na stronie przedszkola.
W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: Wójt Gminy Rzezawa Zbigniew Biernat, przewodniczący Rady Gminy Michał Góra, proboszcz parafii ks. Tomasz Krawiec, sekretarz gminy Monika Rzucidło, radna powiatowa Elżbieta Adamska, radni Jerzy Tytro, Robert Świercz i Bogdan Lekki, kierownik GZOSiP Anna Szczecina z zespołem, skarbnik gminy Magdalena Zięba-Kołodziej, dyrektor GCK Kamila Mirowska oraz kierownik Gminnej Biblioteki Marta Wiater.
Dyrektor Publicznego Przedszkola w Rzezawie serdecznie podziękowała wszystkim uczestnikom za wspólne świętowanie, życzliwość i pomoc w przygotowaniu tej wyjątkowej uroczystości.
Tegoroczny Dzień Rodziny po raz kolejny pokazał, że współpraca wielu osób i dobra atmosfera tworzą wydarzenia, które na długo zostają w pamięci dzieci i ich bliskich.
