Zapraszamy mieszkańców na spotkanie poświęcone planowanej inwestycji dotyczącej przebudowy ulic: Tadeusza Kościuszki, Koźlica oraz Nad Dłubnią w Masłomiącej.
Plan zakłada kompleksowe prace drogowe, które mają poprawić warunki komunikacyjne i bezpieczeństwo użytkowników oraz obejmą budowę kanalizacji sanitarnej.
Termin i miejsce spotkania
27 maja 2026 r. (środa), godz. 16:00
Budynek sołecki w Masłomiącej, ul. Kościuszki 11
Zakres planowanej inwestycji
Projekt przewiduje rozbudowę ul. Tadeusza Kościuszki – od centrum Masłomiącej w kierunku Michałowic aż do skrzyżowania z ul. Dąbrowskich. Na spotkaniu zostaną zaprezentowane m.in.:
- przebudowa i rozbudowa jezdni oraz zjazdów,
- budowa chodników i bezpiecznych ciągów dla pieszych,
- nowe przejścia dla pieszych wyposażone w oświetlenie,
- rozbudowa oświetlenia ulicznego,
- rozwiązania odprowadzania wód z pasa drogowego,
- projekt kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami do granic posesji,
- organizacja ruchu oraz inne elementy poprawiające bezpieczeństwo.
Spotkanie będzie okazją do zapoznania się z proponowanymi rozwiązaniami projektowymi oraz do zadawania pytań związanych z planowaną inwestycją.
