Policjant z Komisariatu Policji w Andrychowie odwiedził uczniów z Zespołu Szkół Samorządowych w Roczynach, gdzie mówił o bezpieczeństwie. Spotkanie odbyło się w ramach projektu pn. „Odblaskowa szkoła”.

Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym, asp. sztab Rafał Tlałka zajmujący się sprawami nieletnich w andrychowskim komisariacie, w ramach projektu „Odblaskowa szkoła” spotkał się kilka dni temu z uczniami klas I-III z Zespołu Szkół Samorządowych w Roczynach. W trakcie edukacyjnej prelekcji funkcjonariusz mówił m.in. na temat bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego, a w szczególności w drodze do jak i ze szkoły. Przypomniał dzieciom podstawowe, najważniejsze zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas poruszania się po drodze oraz uświadamiał jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i bycie widocznym po zmierzchu dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Policjant przypomniał również dzieciom jakie podstawowe wyposażenie powinien posiadać każdy rower, którą stroną drogi należy chodzić, gdy nie ma chodnika, a także jak przechodzić przez przejście dla pieszych. Tłumaczył także  jak zachowywać się w sytuacji, gdy zaczepi ich osoba nieznajoma.

Podczas prelekcji uczniowie zadawali mnóstwo pytań, co znacznie uatrakcyjniło spotkanie oraz wpłynęło na poszerzenie ich wiedzy o bezpieczeństwie. Nie obyło się także bez pamiątkowych zdjęć.

Zdjęcia/Tekst: KPP Wadowice