Środowiskowy Dom Samopomocy otrzymał dodatkowe środki, które pozwolą utworzyć 10 nowych miejsc dla osób potrzebujących wsparcia i terapii. Po zwiększeniu liczby miejsc placówka będzie mogła objąć pomocą łącznie 52 uczestników.
Finansowanie przyznano decyzją Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu wspierającego rozwój sieci ośrodków dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Gmina Dobczyce otrzymała na ten cel niemal 88 tys. zł.
Wsparcie dla mieszkańców i rodzin
O przyznaniu dofinansowania poinformował podczas briefingu prasowego wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar. Spotkanie odbyło się w siedzibie ŚDS w Dobczycach i wzięli w nim udział m.in. burmistrz Tomasz Susia, przewodnicząca Rady Miejskiej Małgorzata Jakubowska oraz kierownik placówki Agata Wolska.
Dodatkowe miejsca w ŚDS to konkretna pomoc dla mieszkańców gminy oraz ich opiekunów. Placówka oferuje osobom z niepełnosprawnościami i zaburzeniami psychicznymi dostęp do terapii, rehabilitacji oraz zajęć aktywizujących społecznie, a także sprzyja nawiązywaniu relacji i daje poczucie bezpieczeństwa i codziennego wsparcia.
Środowiskowy Dom Samopomocy w Dobczycach działa w odrestaurowanym zabytkowym budynku przy ul. Jagiellońskiej 2. To pierwsza tego typu placówka w gminie, odpowiadająca na potrzeby osób wymagających dziennej, specjalistycznej opieki oraz ich opiekunów.
Władze i pracownicy podziękowali wszystkim instytucjom i osobom zaangażowanym w rozwój oraz wsparcie działalności ŚDS. Dzięki współpracy możliwe jest tworzenie otwartego, bezpiecznego i przyjaznego miejsca dla osób potrzebujących codziennego wsparcia.
Źródło: dobczyce.pl
