Przejdź do treści

Środowiskowy Dom Samopomocy w Dobczycach zwiększy liczbę miejsc

Na terenie gminy Dobczyce realziowane jest ogólnopolskie badanie epidemiologiczne WOBASZ. Gmina Dobczyce

Środowiskowy Dom Samopomocy otrzymał dodatkowe środki, które pozwolą utworzyć 10 nowych miejsc dla osób potrzebujących wsparcia i terapii. Po zwiększeniu liczby miejsc placówka będzie mogła objąć pomocą łącznie 52 uczestników.

Finansowanie przyznano decyzją Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu wspierającego rozwój sieci ośrodków dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Gmina Dobczyce otrzymała na ten cel niemal 88 tys. zł.

Wsparcie dla mieszkańców i rodzin

O przyznaniu dofinansowania poinformował podczas briefingu prasowego wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar. Spotkanie odbyło się w siedzibie ŚDS w Dobczycach i wzięli w nim udział m.in. burmistrz Tomasz Susia, przewodnicząca Rady Miejskiej Małgorzata Jakubowska oraz kierownik placówki Agata Wolska.

Dodatkowe miejsca w ŚDS to konkretna pomoc dla mieszkańców gminy oraz ich opiekunów. Placówka oferuje osobom z niepełnosprawnościami i zaburzeniami psychicznymi dostęp do terapii, rehabilitacji oraz zajęć aktywizujących społecznie, a także sprzyja nawiązywaniu relacji i daje poczucie bezpieczeństwa i codziennego wsparcia.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Dobczycach działa w odrestaurowanym zabytkowym budynku przy ul. Jagiellońskiej 2. To pierwsza tego typu placówka w gminie, odpowiadająca na potrzeby osób wymagających dziennej, specjalistycznej opieki oraz ich opiekunów.

Władze i pracownicy podziękowali wszystkim instytucjom i osobom zaangażowanym w rozwój oraz wsparcie działalności ŚDS. Dzięki współpracy możliwe jest tworzenie otwartego, bezpiecznego i przyjaznego miejsca dla osób potrzebujących codziennego wsparcia.

Źródło: dobczyce.pl

[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu