W niedzielę 24 maja na stadionie Akademii Kultury Fizycznej w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Małopolski Młodzików dla roczników 2011–2012. W zawodach wystartowało około 600 młodych lekkoatletów, a wśród nich znalazło się 31 reprezentantów klubu MARATON z Gorlic.
Reprezentanci gorlickiego klubu wywalczyli kilka miejsc na podium, zarówno w konkurencjach indywidualnych, jak i w rywalizacji sztafetowej.
Medaliści i najlepsze osiągnięcia
- 1. miejsce – Hubert Krzemiński (kula)
- 2. miejsce – Viktoria Kosiarska (300 m)
- 2. miejsce – Hubert Krzemiński (dysk)
- 3. miejsce – Gabriela Górska (2000 m)
- 3. miejsce – sztafeta 4×100 m (Gabriela Bryg, Karolina Babral, Milena Padoł, Julia Siuta)
Dwa wyniki osiągnięte przez zawodników MARATON-u zostały zapisane jako najlepsze w historii Powiatu Gorlickiego:
- Viktoria Kosiarska – 300 m: 41,07 s
- sztafeta 4×100 m – 52,68 s
Ponadto klub i miasto Gorlice w Krakowie reprezentowali także:
- Averesch Nils
- Batory Szymon
- Gubała Nikola
- Gorzkowicza Hubert
- Herma Klaudia
- Herma Milena
- Jeż Maja
- Kiełbasa Marlena
- Kotowicz Nikola
- Krzemińska Martyna
- Kurczak Zuzanna
- Lesiak Milena
- Łopata Amelia
- Łopata Zuzanna
- Markowski Tomasz
- Mroczka Jakub
- Polański Maksymilian
- Przybyłowicz Filip
- Przybyłowicz Wiktoria
- Rogulska Natalia
- Szymanek Emilia
- Świątek Julita
- Tutko Milena
- Wilga Joanna
Materiał: Maraton Gorlice
Źródło: gorlice.pl
