Historia placówki sięga 1891 roku, kiedy to powstała jednoklasowa szkoła ludowa. Z upływem lat szkoła się rozrastała, przyjęła swojego patrona i otrzymała sztandar. Dziś odbyły się uroczystości szkolne, w których wzięła udział I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger.
I wicewojewoda podkreśliła, że Maria Konopnicka była poetką, która szczególnie ceniła dzieci — to one często inspirowały jej twórczość. Jej wiersze nie tylko bawiły, lecz także przekazywały uniwersalne wartości. Elżbieta Achinger życzyła, by te idee towarzyszyły wszystkim członkom społeczności szkolnej, a proces nauczania i towarzyszenia młodym ludziom był pełen radości i wzajemnego wsparcia.
W programie obchodów znalazły się m.in. przedstawienie „Kopciuszek”, występy artystyczne uczniów oraz loteria fantowa. Cały dochód z festynu zostanie przeznaczony na remont biblioteki szkolnej.
Cel zbiórki i atrakcje dnia
Organizatorzy zaplanowali różnorodne atrakcje, które angażowały uczniów i ich rodziny, a jednocześnie miały na celu wsparcie przestrzeni do nauki i czytania w szkole. Dzięki zbiórce planowany remont biblioteki ma poprawić warunki korzystania z zasobów educacyjnych.
Zdjęcia: Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Raciborsku
