Od niedzieli (20.08) trwają poszukiwania zaginionego 70-letniego mężczyzny.

To właśnie wtedy znaleziono pusty ponton, którym zaginiony pływał po Jeziorze Mucharskim, nie wiadomo jednak co stało się z mężczyzną.

W akcji poszukiwawczej bierze udział ponad 250 osób (Strażaków, Policjantów, wolontariuszy).

Od poniedziałku (21.08) do działań zadysponowano specjalistyczną grupę sonarową PSP Kraków, która znalazła niezidentyfikowany obiekt na dnie zbiornika. Na miejsce wezwano pluton nurków PSP Kraków, która na miejsce dojechała około 19:00 w poniedziałek. Jednak ze względu na późną porę nie udało się natrafić na obiekt. We wtorek od rana akcja jest kontynuowana

Z nieoficjalnych informacji do jakich dotarliśmy wynika, że zaginiony 70-latek jeszcze około godziny 17:00 w niedzielę, robił filmy i zdjęcia z pontonu za pomocą smartfona, którego znaleziono w opuszczonym pontonie, oprócz telefonu znaleziono butelkę po alkoholu.

Cała sprawa jest bardzo tajemnicza i jak narazie ciężko wyciągnąć jednoznaczne wnioski. Funkcjonariusz Policji dodatkowo sprawdzali nagrania z kamer, umiejscowionych w niektórych miejscach wzdłuż linii brzegowej Jeziora Mucharskiego, jednak nie zaowocowało to informacjami mogącymi wpłynąć na rozwikłanie zagadki.

Będziemy was informować na bieżąco