Między 7 a 11 kwietnia, policjanci z oświęcimskiej drogówki, złapali rekordowo dużo kierowców pod wpływem alkoholu.

Piłeś alkohol – nie wsiadaj za kierownicę. Widzisz nietrzeźwego za kierownicą – reaguj.
Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada nietrzeźwy kierowca,  prosimy o natychmiastową reakcję i uniemożliwienie jazdy lub też przekazanie informacji o zagrożeniu pod numer alarmowy 112.

Witkowice. Nietrzeźwy kierowca dostawczaka wpadł na przekroczeniu prędkości  

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej Komendy Policji zatrzymali nietrzeźwego kierowcę samochodu dostawczego. 28 – latek miał w organizmie 0,6 promila alkoholu. Wpadł gdy w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 80 km/h.

W piątek (7.04.2023) rano policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty.  Tuż przed godziną 8 na ulicy Kanada w Witkowicach zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu marki Mercedes Sprinter, który jechał z prędkością 80km/h na odcinku na którym obowiązywało ograniczenie do 50km/h. Za kierownicą auta siedział 28 – letni mieszkaniec Andrychowa. Mundurowi wyczuli od niego woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,6 promila. Kierowca został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Oświęcim. Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. Dostrzegł go klient stacji paliw.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji  zatrzymali 46 – letniego mieszkańca powiatu chrzanowskiego podejrzanego o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Drogowy przestępca wsiadł za kierownicę mając w organizmie 3 promile alkoholu,  wpadł dzięki spostrzegawczości klienta stacji paliw. 

W sobotę (8.04.2023) tuż przed godziną 20 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od anonimowego klienta stacji paliw przy ulicy Chemików w Oświęcimiu, dotyczące podejrzenia, że  za kierownicę samochodu marki Kia wsiadł nietrzeźwy mężczyzna.

We wskazane miejsce natychmiast pojechali policjanci z drogówki. Opisywany pojazd zatrzymali do kontroli drogowej na ulicy Olszewskiego. Za kierownicą auta siedział 46 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 3 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi  kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie

Podziękowania za prawidłową reakcję należą się anonimowemu klientowi stacji paliw, który swoje spostrzeżenie przekazał operatorowi numeru alarmowego112. W ten sposób wykazał się on troską o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

Oświęcim. Nastolatka kierowała samochodem bez uprawnień i po alkoholu

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 19 – letnią mieszkankę Oświęcimia, która po alkoholu, a także nie posiadając uprawnień prowadziła samochód. Pijany, nocny rajd nastolatki dostrzegł inny kierowca.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (8/9.04.2023) w Oświęcimiu. Tuż po północy operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od anonimowego kierowcy dotyczące samochodu marki Audi, którego styl jazdy sugerował, że za jego kierownicą znajduje się osoba nietrzeźwa.  Informacja natychmiast została przekazana patrolującym miasto policjantom. Po kilku chwilach na ulicy Pod Krukami audi zostało zatrzymane do kontroli drogowej.  Za jego kierownicą  siedziała 19 – latka z Oświęcimia nie posiadająca uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało 0,54 promila alkoholu. Została zatrzymana i trafiła do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi  kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Z kolei za jazdę bez uprawnień grozi wysoka kara grzywny.

Podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie

Podziękowania za prawidłową reakcję należą się anonimowemu kierowcy, który swoje spostrzeżenie przekazał operatorowi numeru alarmowego 112. W ten sposób wykazał się on troską o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

Brzeszcze. Nietrzeźwy kierowca wpadł, bo nie zauważył czerwonego światła na skrzyżowaniu 

Policjanci z Ogniwa  Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali 38  – letniego mieszkańca gminy Brzeszcze, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Kierowca przykuł uwagę mundurowych ponieważ zlekceważył włączone czerwone światło na sygnalizatorze.

W nocy z poniedziałku na wtorek (10/11.04.2023) policjanci pilnowali bezpieczeństwa na terenie Brzeszcz. Tuż przed godziną pierwszą mundurowi patrolując ulicę Mickiewicza  zauważyli toyotę, która skręciła w ulicę 1 Maja pomimo faktu, iż na sygnalizatorze włączone było światło czerwone. 

Kierowca natychmiast usłyszał policyjne sygnały.  Podczas kontroli szybko okazało się, że przyczyną zlekceważenia przepisów drogowych był alkohol. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało 1,3 promila alkoholu.  Mężczyzna został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi  kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. 

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają  również, że uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają zagrożenie poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

Polanka Wielka. Nietrzeźwy kierowca wyeliminowany podczas rutynowej kontroli drogowej

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej Komendy Policji zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 30  – letni mieszkaniec Polanki Wielkiej wsiadł za kierownicę mając w organizmie 1,6 promila alkoholu.

Wczoraj (11.04.2023) rano policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Polanki Wielkiej. Tuż przed godziną 7 przy użyciu podręcznego alkotestera kontrolowali trzeźwość kierowców poruszających się ulicą Polną.  Po sprawdzeniu kilku kierowców funkcjonariusze poddali kontroli kierowcę samochodu marki Audi. Urządzenie wykazało, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. W związku z tym został on zatrzymany do szczegółowej kontroli. Chwilę później mundurowi przeprowadzili bardziej szczegółowe badanie stanu trzeźwości przy użyciu alkosensora, który w wydychanym powietrzu wykazał u mężczyzny 1,6 promila alkoholu.  W związku z powyższym 30– latek został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. 

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają, że  uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

Grojec. Z promilami na rowerze

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. 52 – letni mieszkaniec Grojca wsiadł za kierownicę mając w organizmie 1,7 promila alkoholu.

W niedzielę (9.04.2023) po południu policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na trasie Oświęcim – Kęty (DW 948). O godzinie 17 jadąc ulicą Beskidzką w Grojcu zauważyli rowerzystę jadącego slalomem. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 52 – latek wsiadł na rower mając w organizmie 1,7 promila alkoholu. 

Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat w wysokości 2500 złotych. W przypadku skierowania wniosku o ukaranie sprawcy do sądu organ ten może nałożyć grzywnę w kwocie do 30 tysięcy złotych, a także orzec zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych. 

Źródło: KPP Oświęcim