Jak czytamy w oświadczeniu klubu na facebookowym fanpagu AVIA Solar Sędziszów Małopolski “Są takie chwile, w których siatkówka schodzi na dalszy plan. Są też takie informacje, których nie chcielibyśmy podawać nigdy… Nie żyje nasz zawodnik, Jakub Opoń.”

Wychowanek klubu MKS Wisłok Strzyżów zaginął w nocy z piątku na sobotę (17/18.11). Niestety w niedzielne popołudnie został odnaleziony martwy.

“Jeszcze w piątek trenowaliśmy wspólnie przed sobotnim meczem, jak zwykle graliśmy „bagerki”. Nie wiedzieliśmy wtedy, że to będą Twoje ostatnie „bagerki” w życiu.” – czytamy dalej w oświadczeniu

30-letni Jakub OpońSiatkarz grający na co dzień w drugoligowej Avii Solar Sędziszów Małopolski jeszcze w piątek był na treningu swojej drużyny. Po nim miał spotkać się ze znajomymi, którzy odwieźli go pod dom. Jakub tam jednak nie trafił. Podczas akcji poszukiwawczej wykorzystano łódź z PSP w Strzyżowie oraz psa tropiącego. W poszukiwaniach brało udział łącznie ponad 100 osób- znajomych oraz strażaków ochotników.

Na miejscu czynności prowadzi prokuratura. Na razie nie wiadomo jaka była przyczyna śmierci.

Jakub Opoń przez całe życie związany był z siatkówką. Pierwsze spotkania rozgrywał w Wisłoku Strzyżów następnie w  Karpatach Krosno oraz MOSiR Jasło. Ostatnio był zawodnikiem Avii Solar Sędziszów Małopolski, która prowadzi w tabeli II ligi mężczyzn. Jakub. występował na pozycji libero.

Zdjęcie: FB AVIA Solar Sędziszów Małopolski – siatkówka mężczyzn