Legnica, Bolesławiec, Zawiercie, Andrychów i Zamość to miasta, które między 24 a 28 kwietnia przyjmą u siebie wyjątkową piłkarską delegację, składającą się z przedstawicieli Sportingu Clube de Portugal, Football Academy School of Excellence w Szczecinie oraz centrali Football Academy. Wszystko w ramach projektu “Od skautingu do Sportingu” w czwartek (27.04) Football Academy Beskid Andrychów odwiedzą skauci FASE Szczecin oraz Trenerzy i skauci Sportingu Lizbona. o godz. 16.00 w Restauracji „Nad basenem” odbędzie się spotkanie ze skautami i trenerami.

Od godz. 17.00 do 18.30 trenerzy Sportingu Lizbona z przeprowadzą trening dla 16 chłopców z Football Academy Beskid Andrychów. Pozostali chłopcy z grupy wezmą udział w prezentacji oraz będą mogli podziwiać trening wspólnie z rodzicami.

Sporting Clube de Portugal zwany w Polsce Sportingiem Lizbona, jest to  portugalski klub piłkarski, mający siedzibę w Lizbonie i występujący w Primeira Liga, czyli najwyższej w hierarchii klasie męskich ligowych rozgrywek piłkarskich.