Przejdź do treści

Triumf reprezentantów Bochni na Regionalnych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym

Ratownicy medyczni: Tomasz Tabor i Damian Dudziak  najlepsi podczas Regionalnych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym w Katowicach. Bochnia

Tomasz Tabor i Damian Dudziak z bocheńskiego szpitala okazali się najlepsi wśród 41 ekip startujących w Regionalnych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym w Katowicach, zdobywając 397 punktów. Na podium za nimi uplasowały się zespoły Bielskiego Pogotowia Ratunkowego (376 punktów) oraz Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego (371 punktów).

Reprezentanci Bochni otrzymali także puchar za najlepiej udzieloną pomoc podczas jednej z konkurencji.

Mistrzostwa odbywały się w dniach 13–15 maja w Katowicach, a organizatorem było Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach. W rywalizacji uczestniczyło 41 zespołów z Polski i Ukrainy.

Przebieg mistrzostw

Imprezę poprzedziła widowiskowa parada ambulansów, która przejechała trasę od hotelu Novotel w Katowicach do Kopalni Guido w Zabrzu.

W trakcie zawodów ratownicy musieli zmierzyć się z dziewięcioma realistycznymi scenariuszami – zdarzenia symulowano m.in. na rolkostradzie, w hotelu Novotel, na parkingu przy siedzibie WPR w Katowicach oraz w rejonie Doliny Trzech Stawów.

Wynik reprezentacji Bochni pokazał ich wysokie przygotowanie zarówno praktyczne, jak i organizacyjne.

Zawody miały charakter nie tylko sportowy, ale przede wszystkim edukacyjny – promowały najwyższe standardy ratownictwa medycznego, doskonaliły praktyczne umiejętności zespołów ZRM oraz podnosiły świadomość społeczną na temat udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia.

Dzięki zajętemu miejscu Tomasz Tabor i Damian Dudziak zostali zakwalifikowani do Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym, które odbędą się we wrześniu w Olsztynie.

Źródło: szpital-bochnia.pl

[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu