W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mikluszowicach w dniach 19–20 maja 2026 r. odbył się dwudniowy finał wojewódzki XLVII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W rywalizacji wzięły udział po 22 czteroosobowe i trzyosobowe zespoły z terenu województwa małopolskiego.
Ogromny sukces odniosły drużyny z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Ropie — pod opieką Grzegorza Mliczka zwyciężyły zarówno w klasyfikacji drużynowej, jak i indywidualnej w obu kategoriach wiekowych.
Wyniki reprezentantów SP nr 2 w Ropie
Kategoria I (grupa młodsza):
- I miejsce drużynowo: Milena Michalik, Lilla Gębarowska, Oskar Stach, Tytus Gębarowski
- I miejsce indywidualnie: Milena Michalik
- III miejsce indywidualnie: Tytus Gębarowski
- IV miejsce indywidualnie: Lilla Gębarowska
Kategoria II (grupa starsza):
- I miejsce drużynowo: Karol Hudzik, Łukasz Miczołek, Rafał Hudzik (rezerwowy: Igor Ruman)
- I miejsce indywidualnie: Karol Hudzik
- III miejsce indywidualnie: Łukasz Miczołek
- IV miejsce indywidualnie: Rafał Hudzik
Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Drwinia Jan Pająk, Prezes Zarządu PZM w Krakowie Leszek Nurek oraz dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mikluszowicach Angelika Świerblewska.
Panu Grzegorzowi Mliczkowi oraz zwycięskim drużynom życzymy powodzenia na etapie ogólnopolskim.
Źródło: eu-ropa.pl
