Przejdź do treści

Uczniowie Dwójki odwiedzili bibliotekę podczas Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

LIMERYKI W TYGODNIU BIBLIOTEK W MBP. Gmina Dąbrowa Tarnowska

W piątek 8 maja, w Dniu Bibliotekarza i w ramach otwierającego się XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej gościł klasę VII a ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika.

Uczniowie zostali zgłoszeni przez wychowawcę do udziału w konkursie, którego tematem były limeryki związane z biblioteką. Przed przystąpieniem do rywalizacji młodzi uczestnicy zapoznali się z cechami tej krótkiej, rymowanej formy — nazywanej niekiedy anegdotą lub miniaturką liryczną.

Przygotowania i nagrody

Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest w najbliższym czasie; autorzy najlepszych limeryków zostaną wyróżnieni nagrodami.

[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu