Mały chłopczyk potrzebuje wsparcia aby móc normalnie funkcjonować

Leon urodził się 24. lipca 2020 roku. Zarówno podczas ciąży, jak i w pierwszych miesiącach życia nic nie wskazywało na wystąpienie problemów zdrowotnych. Spokój zakłóciły drgawki, które niespodziewanie pojawiły się początkiem listopada 2020 roku. Okazało się, że chłopczyk choruje na rzadką chorobę genetyczną IQSEC2 sprzężona z chromosomem X.Powoduje ona opóźnienie psychoruchowe oraz zez zbieżny.

Liczne rehabilitacje powodują niewielkie postępy w rozwoju. Niestety refundacja obejmuje jedynie 2h tygodniowo, gdzie efekty widoczne są po 7h ze specjalistami oraz codziennymi ćwiczeniami w domu. Po 1,5 roku rehabilitacji udało się mu samodzielnie usiąść. Dodatkowo turnusy rehabilitacyjne, na które Leoś wraz ze swoją mamą podróżują po całym kraju muszą zostać pokryte z własnej kieszeni. Niestety organizowane są najczęściej z dala od naszych okolic, jednak dają największe rezultaty. Koszt takiego tygodniowego turnusu (nie licząc aspektów związanych z kosztami dojazdu, noclegu, wyżywienia mamy itp.) to około 3000zł.

Każda pomoc w takim wypadku jest na wagę złota. Tak też stwierdzili uczniowie 1 LO im. Marii Skłodowskiej- Curie w Andrychowie i dzięki akcji pieczenia i sprzedawania ciast zebrali 2500 złotych!

Jak czytamy na facebookowej stronie facebook.com/LO.Andrychow

W akcję kolejny raz włączyła się cała społeczność naszego Liceum i za to serdecznie Wam dziękujemy!

W organizacji kiermaszu pomogły Panie Anna Kotowiecka (wychowawczyni 2e) oraz Elżbieta Kapela (pedagog) i Joanna Wiecheć (psycholog).

Jeżeli chcecie osobiście włączyć się w akcję pomocy Leonowi, zapraszamy na stronę

https://sercadlamaluszka.pl/nasi-podopieczni/leon-gora?fbclid=IwAR1BiX-sEbwaHHDxybZia-4C3ExU27rbDjx6EX4C1LaEen2aUhSAYx7fe30

Tam otrzymacie wszelkie niezbędne informacje odnośnie tego w jaki sposób wesprzeć małego Leona.

Foto: FB LO Andrychów