Przejdź do treści

Uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 na sesji Rady Miasta Gorlice

Uczniowie MZS nr 3 poznali pracę gorlickiego samorządu. Gorlice

Na zaproszenie radnej Joanny Bubak w trakcie XXVI sesji Rady Miasta Gorlice, która odbyła się 14 maja, w obradach wzięło udział 35 uczniów z Miejskiego Zespołu Szkół nr 3. Towarzyszyli im dyrektor Krzysztof Michalik oraz nauczyciele Jadwiga Śliwa i Sebastian Szurek.

Podczas sesji radni udzielili burmistrzowi Rafałowi Kukli wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu za 2025 rok. Głosowanie nad wotum zaufania poprzedziła debata nad Raportem o stanie miasta.

Lekcja samorządności

Obserwacja obrad stanowiła dla młodzieży praktyczną lekcję wiedzy o społeczeństwie i postawach obywatelskich, pozwalając lepiej zrozumieć działanie samorządu i pracę rady miejskiej.

Uczniowie zwiedzili także salę sesyjną oraz wieżę ratusza.

Źródło: gorlice.pl

[esi wrzucinfo_modal cache="public" ttl="3600"]
Menu